منو

آژاکس؛ ملاقات با زره پوش جنگیِ بریتانیا

آژاکس که پیش تر تحت عنوان Scout SV (خودروی تخصصی دیده بانی) نیز شناخته می شد، در خانواده خودرو های زرهی جنگی جای می گیرد. این وسیله نقلیه زره پوش توسط کمپانی جنرال داینامیکس برای ارتش بریتانیا تولید شده است.

وب سایت گانز مانیتور: آژاکس که پیش تر تحت عنوان Scout SV (خودروی تخصصی دیده بانی) نیز شناخته می شد، در خانواده خودرو های زرهی جنگی جای می گیرد. این وسیله نقلیه زره پوش توسط کمپانی جنرال داینامیکس برای ارتش بریتانیا تولید شده است. هدف اصلی از تولید آژاکس جایگزینی با خودروی زره پوش جنگی ASCOD (Austrian Spanish Cooperation Development) به معنای توسعه یافته حاصل از همکاری مشترک اسپانیا و اتریش است.
ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

http://kukarpharmacy.com/166.html خانواده خودرو های زرهی جنگی که آژاکس نیز در لیست آن ها قرار می گیرد، در ابتدا به وسیله کمپانی Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug و همینطور کمپانی Santa Bárbara Sistemas در اوایل دهه ۱۹۹۰ ساخته شد. هر دو شرکت نام برده در اوایل دهه ۲۰۰۰ توسط جنرال داینامیکس خریداری شدند. برنامه ریزی ها حاکی از آن است که نخستین واحد از آژاکس در سال ۲۰۱۷ تحویل داده خواهد شد. علاوه بر این، توان عملیاتی خودروی مذکور تا سال ۲۰۱۹ به حداکثر ظرفیت خود خواهد رسید.

ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

طراحی و توسعه Timoptic online

سابقه پروژه آژاکس به برنامه ای با نام Future Rapid Effect System (FRES) در دهه ۱۹۹۰ باز می گردد. طبق این برنامه وزارت دفاع بریتانیا تامین ناوگانی که بیش از ۴،۰۰۰ خودروی زرهی جنگی را شامل می شد، برای ارتش این کشور تضمین کرد. یکی دیگر از اهداف تولید آژاکس در برنامه FRES، ساخت جایگزینی مناسب برای خودرو های جنگی مخصوص عملیات شناسایی (خانواده CVR) که از سال ۱۹۷۱ خدمت نظامی خود را آغاز کرده بودند، عنوان می شود. بدین ترتیب سرانجام در مارس سال ۲۰۱۰، جنرال داینامیکس بریتانیا پس از سال ها رقابت با بی ای ئی سیستمز موفق به عقد قرارداد با وزارت دفاع این کشور شد. جالب است بدانید که جنرال داینامیکس به منظور طراحی و تولید خودروی مد نظر، از اسکلت اصلی ASCOD 2 بهره برد و با استفاده از تجهیزات بریتانیایی نمونه جدید از خودرو های زرهی جنگی را وارد خط تولید خود کرد.

پروژه آژاکس اولین بررسی ها پیرامون طراحی و توسعه را در دسامبر سال ۲۰۱۲ با موفقیت پشت سر گذاشت. در اواخر سال ۲۰۱۳ نیز بازبینی منتقدانه طرح پایه صورت گرفت و روند پیشرفت پروژه ادامه یافت. در ابتدا قرار بود که در مجموع ۱،۰۱۰ خودروی زرهی جنگی آژاکس وارد میدان رقابت با سایر مدل های مشابه شود. نخستین بلوک با نام بلوک ۱ شامل خودرو های مخصوص شناسایی، تعمیر و بازیابی بود. به دنبال این سری، بلوک ۲ و انواع خودرو های زرهی با قابلیت تامین امکانات یک آمبولانس ساخته شدند.
ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس
حتی احتمال طراحی بلوک ۳ با امکان تجهیز به سلاح اصلی ۱۲۰ میلی متری نیز وجود داشت. با این حال در سپتامبر سال ۲۰۱۴، خودرو های بلوک ۳ از روند پروژه حذف شدند و وزارت دفاع اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای سفارش خودرو های بلوک ۲ در دست نیست. تعدادی از خودرو هایی که اخیرا در لیست تولید قرار گرفته اند تحویل داده شده و مابقی نیز تا انتهای سال ۲۰۱۷ به دست ارتش بریتانیا خواهند رسید. گفته می شود که آخرین واحد از آژاکس حدود سال ۲۰۲۶ تحویل داده می شود.
ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

در سال ۲۰۱۵، وزارت دفاع بریتانیا تحقیقات گسترده خود پیرامون چگونگی مونتاژ نهایی آژاکس را آغاز کرد تا بتواند ساخت خودرو ها را به جای واحد تولیدی جنرال داینامیکس در اسپانیا، در خود بریتانیا به انجام برساند. در بیست و سوم ژوئیه همین سال، دیوید کامرون؛ نخست وزیر وقت بریتانیا از برنامه ای به ارزش £۳۹۰ که تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت صحبت کرد. طبق این برنامه جنرال داینامیکس بریتانیا ۴۸۹ واحد آژاکس باقی مانده از قرارداد اصلی را در جنوب ولز تولید خواهد کرد.

ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

در اوایل اوت سال ۲۰۱۵، مشخص شد که کمپانی آلمانی راین متال قرارداد تولید برجک های Scout SV را امضا کرده است. در ادامه در پانزدهم سپتامبر همین سال، نام خودرو از Scout SV به آژاکس تغییر یافت. این عنوان به تمام اعضای خانواده اشاره دارد اما به طور مخصوص به نسخه دارای برجک تعلق خواهد داشت. نخستین دسته از خودرو های تولیدی برای ارتش بریتانیا، تا اواسط سال ۲۰۱۹ به تمامی امکانات لازم مجهز خواهند شد. بدین ترتیب تا انتهای سال ۲۰۲۰ خدمت نظامی خود را آغاز می کنند.

ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

آژاکس توسط جنرال داینامیکس بریتانیا و همینطور جنرال داینامیکس اسپانیا (Santa Bárbara Sistemas ) با تجهیز به سیستم کنترل آتش و برجک جدید تولید می شود. این همکاری تا کمپانی لاکهید مارتین بریتانیا نیز ادامه داشته است. نسخه مخصوص شناسایی که برجک و سیستم کنترل آتش بر آن نصب می شود، به واسطه کمک های کمپانی لاکهید مارتین ساخته شده است. حلقه برجک ۱.۷ متر قطر دارد و این موضوع در مقایسه با دیگر AFV های موجود منجر به ایجاد فضای بیشتری برای کار روی آن خواهد شد. لازم به ذکر است که ۲۴۵ واحد از خودرو های زرهی جنگی مورد نظر برای ارتش بریتانیا مجهز به برجک خواهند بود. پنج نسخه از آژاکس به صورت پیش تولید در اسپانیا به منظور انجام تست های بیشتر ساخته می شود. در عین حال تولید تعداد زیادی آژاکس در ولز منتج به اشتغال زایی و ایجاد بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی جدید شده است.

ملاقات با زره پوش جنگی آژاکس

order Levothroid مشخصات خودروی زره پوش جنگی آژاکس

cheap Priligy online منبع

Zetia over the counter دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها