منو

آیا گوشی های هزار دلاری ارزش خرید دارند؟

به ۲۰۱۷ خوش آمدید؛ جایی که گوشی های هزار دلاری به عنوان موبایل های پرچمدار معرفی شده و مردم نیز آنها را می‌خرند. اما آیا واقعا آنها ارزش چنین پولی را دارند؟

وب سایت گجت نیوز – محمد قاسمی: به ۲۰۱۷ خوش آمدید؛ جایی که گوشی های هزار دلاری به عنوان موبایل های پرچمدار معرفی شده و مردم نیز آنها را می‌خرند. اما آیا واقعا آنها ارزش چنین پولی را دارند؟
آیا گوشی های هزار دلاری ارزش پرداخت چنین پولی را دارند؟

از نظر بسیاری از افراد، انجام این کار آنقدرها هم عجیب نیست. تلفن های هوشمند حالا قوی‌تر، کارآمدتر و بهتر از همیشه شده و حتی اپراتورهای مختلف، آنها را با اقساط ۲۴ ماهه و بدون بهره در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

اگر کمی دقیق‌تر به موضوع نگاه کنیم، خود ما نیز حاضر به خرید گوشی های هزار دلاری و پرداخت چنین پولی هستیم. در صورتی که بخواهید از بیشترین میزان حافظه رم موجود و یا بزرگ‌ترین صفحه نمایش استفاده کنید، باید هزینه آن را بپردازید. این کار از نظر بسیاری از افراد، غیر منطقی است. با این حال، خود ما نیز آن را انجام داده و حتی به شما هم پیشنهاد می‌کنیم! هرچند علی رغم تصمیم کاربران و تمایل آنها به پرداخت چنین پولی، شرکت‌هایی همچون سامسونگ و گوگل هرگز بر سر قیمت با شما چانه نزده و پرچمدار خود را ارزان نمی‌فروشند.

آیا گوشی های هزار دلاری ارزش پرداخت چنین پولی را دارند؟

در این میان، برخی پرچمداران از جمله نسخه آنلاک ال جی وی ۳۰ با قیمتی پایین‌تر (احتمالا در حدود ۷۵۰ دلار) در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. به علاوه، قیمت این گوشی در صورتی که از طریق اپراتورها به فروش رسد، کمی بیشتر (احتمالا ۸۵۰ دلار) خواهد بود. ۷۵۰ دلار پول کمی نیست، اما ۷۵ درصد کل پولی‌ست که برخی افراد حاضرند هزار دلار برای خرید یک گوشی موبایل بپردازند. در نتیجه شاید خرید آن، کمی توجیه بیشتری داشته باشد.

اما ال جی نسخه پلاس این گوشی با ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بیشتر را با نام +LG V30 به فروش می‌رساند. این نسخه تنها از از طریق دو اپراتور اسپرینت (با قیمت ۹۰۰ دلار) و یو اس سلولار (با قیمت ۸۰۰ دلار) در دسترس است. با در نظر گرفتن این موارد و از آنجایی که به سختی کسی بابت ۶۴ گیگابایت حافظه بیشتر، اپراتور خود را به اسپرینت تغییر خواهد داد، قیمت این نسخه به گوشی های هزار دلاری نیز می‌رسد.

ما نمی‌گوییم هدف سازندگان، بازی با اعداد و گول زدن کاربران با ارائه قیمت‌های مختلف است. اما می‌دانیم قیمت نسخه دست دوم خودروی هوندا آکورد ۲۰۰۰ همراه با وارانتی، با گلکسی نوت ۸ یکسان است. بدون شک در ساخت این خودرو از فلز، شیشه، آلومینیوم و مواد نفیس بیشتری نسبت به پرچمدار سامسونگ استفاده شده است. هرچند با خرید آن از داشتن قلم هوشمند اس پن محروم خواهید شد.

آیا گوشی های هزار دلاری ارزش پرداخت چنین پولی را دارند؟

اگرچه مقایسه گلکسی نوت ۸ با خودرویی ۱۷ ساله شاید کمی بچگانه به نظر رسد، اما همین کار را در رابطه با یک لپ تاپ نیز می‌توان انجام داد. زمانی که شما می‌توانید یک دستگاه سرفیس پرو را با پرداخت ۲۸۰۰ دلار خریداری کرده و یا از مشتریان مک بوک پرو با قیمت ۴۲۰۰ دلار باشید، لپ تاپ دل XPS 13 با قیمت ۸۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

این لپ تاپ توانایی انجام تمام کارهایی را دارد که شما با آیفون، پیکسل یا گلکسی نوت جدید خود انجام می‌دهید. به علاوه، صفحه نمایش آن بزرگ‌تر بوده و در ساخت آن از مواد نفیس و باکیفیت استفاده شده تا محصولی سبک، باریک و زیبا پیش روی کاربران قرار گیرد. حتی لپ تاپ جدید پیکسل بوک که بسیاری از افراد آن را محصولی گران‌قیمت می‌دانند، به ارزش هزار دلار و با سخت افزاری قدرتمند قابل خریداری است.

به هر صورت، بهتر است به ابتدای صحبت خود بازگردیم؛ ما چنین پولی بابت خرید گوشی های هزار دلاری می‌پردازیم چون انتخاب دیگری نداریم. از طرفی، علت انجام این کار نیز کاملا مشخص است؛ این تلفن های هوشمند واقعا دوست‌داشتنی بوده و ما به جدیدترین و بهترین سخت افزار موجود نیاز داریم.

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها