منو

آیفون ۶ پلاس داخل جیب منفجر شد!

به گزارش ای ماسیس :

یک دانشجو در کالج شهر برلینگتون ادعا می‌کند آیفون ۶ پلاس او هنگامیکه در جیب عقبش قرار داشته، منفجر شده است.

وب سایت دیجی رو – مهران عرفانی: درحالیکه گلکسی نوت ۷ سامسونگ مشکل انفجار گوشی‌های هوشمند را رونق بخشید، چندی پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد یک دستگاه آیفون ۷ پیش از رسیدن به دست صاحبش منفجر شده است. اکنون یک دانشجو در کالج شهر برلینگتون ادعا می‌کند آیفون ۶ پلاس او هنگامی که در جیب عقبش قرار داشته، منفجر شده است و یک سوراخ بزرگ در شلوار او ایجاد کرده و گوشی نیز به طور کلی نابود شده است.
آیفون 6 پلاس داخل جیب یک دانشجو منفجر شد!

همانطور که تصور می‌کنید قطعاً وقتی گوشی داخل جیب قرار دارد باتری آن در حال شارژ شدن نیست، پیش از این در موضوع انفجارهای گلکسی نوت ۷ عامل سرعت دهنده به انفجار باتری‌های معیوب در حال شارژ بودند. اما در این مورد، آیفون ۶ پلاس Darin Hlavaty پس از نشستن روی میز کلاس دچار انفجار شده و دود از آن بیرون آمده است.

ربکا بوکبایندر یکی از هم کلاسی‌های دارین که شاهد این حادثه بوده در این این رابطه می‌گوید: «صداهای وزوز مانندی در کلاس به گوش می‌رسید و ناگهان یک دود عظیم از جیب دارین بیرون آمد و همه در این حالت بودند که چی اتفاقی افتاد؟ این دود چیست؟ تا اینکه متوجه شدیم گوشی هوشمند دارین در وسط کلاس در حال احتراق است.»

آیفون 6 پلاس داخل جیب یک دانشجو منفجر شد!

levistraussدارین می‌گوید پس از اینکه گوشی را از جیبش در آورده به شدت داغ بوده و مجبور شده آن را به زمین پرتاب کند و سپس برای خاموش کردن آتش، با پای خود به گوشی‌ای که ۶ ماه صاحب آن بوده ضربه زده است. ظاهراً پیش از انفجار، شکافی در این دیوایس وجود داشته که ممکن است دلیل این حادثه همین شکاف بوده باشد، با این حال به طور کلی قرار دادن گوشی هوشمند در جیب پشتی به خصوص در شرایطی نظیر نشستن سر کلاس یک خطر بالقوه به شمار می‌رود و همانطور که در گذشته دیده بودیم باتری‌های لیتیوم تحت فشار و در برخی شرایط بدون در نظر گرفتن نوع گوشی منفجر می‌شوند. اگرچه در این مورد نیز مانند انفجارهای منسوب به گلکسی نوت ۷ شاید تقصیر به گردن سازنده یعنی اپل باشد، چراکه توضیح و اطلاعات خاصی درباره شرایطی که منجر به انفجار آیفون می‌شود به مشتری ارائه نکرده است.

این اولین باری نیست که آیفون ۶ پلاس برای یک عملکرد منفی تیتر خبرگذاری ها می‌شود، در سال ۲۰۱۴ موضوع Bendgate برای این گوشی پیش آمد که طی آن کاربران به اپل درباره تغییر شکل گوشی خود شکایت کرده بودند. در حالیکه اپل آن زمان این موضوع را جدی نگرفت اما تغییراتی را در طراحی مدل‌های بعدی یعنی ۶S به وجود آورد.

اپل هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده است اما از آنجاییکه ایمنی مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است به زودی این کمپانی، بررسی‌های لازم درباره این حادثه را انجام خواهد داد.لینک منبع

دسته بندی ها: نقد و بررسی

دیدگاه ها