منو

ابزار پوشیدنی که مواد شیمیایی در عرق را اندازه گیری می کند

محققان دانشگاه کالیفرنیا ابزار پوشیدنی به نام chem-physابداع کردند که با قرار گرفتن بر روی قفسه سینه افراد می تواند مواد شیمیایی موجود در عرق را اندازه گیری کند.این ابزار سیگنال های الکتروکاردیوگرام قلب را تحت نظر قرار داده و سطح لاکتات که پس از پایان روز کاری کاهش می یابد را مشخص می کند.

images(25)

در آزمایش انجام شده بر نمونه اولیه ،اطلاعات به اپلیکیشن موجود در تلفن هوشمند کاربر ارسال شده و سپس بر اساس داده هایی که از طرف سایر دارندگان این محصول به عنوان منبع جمع آوری شده مورد بررسی قرار گرفته است.

این روزها ابزار های پوشیدنی فناوری یا گجت های پوشیدنی به شکل های مختلف و با کاربردهای گوناگون ساخته شده و در دسترس کاربران قرار گرفته اند. بخش مهمی از این محصولات پوشیدنی فناوری را گجت های حوزه سلامت تشکیل می دهند.و بیشتر این ابزار های پوشیدنی می توانند ضربان قلب و تعداد گام هایی که کاربر در روز برداشته را اندازه گیری کنند. اما محققان این ابزار جدید بر این باورند که این ابزار پوشیدنی می تواند روشی بهتر برای بررسی سلامت افراد ارائه دهد.گرچه ساخت دستگاهی که بتواند مواد شیمیایی بدن را از طریق پوست تشخیص دهد چندان جدید نیست اما موردی که باعث جذابیت این تحقیق شده است این است که داده های بدست آمده  به صورت زنده و لحظه ای جمع اوری شده و در نتیجه می تواند اطلاعات جامع تر و مفید تری از آنچه در بدن رخ میدهد را ارائه دهد.

دسته بندی ها: سلامت

دیدگاه ها