منو

اتوبوس‌های خودران ولوو بوق می‌زنند

به گزارش ای ماسیس :

یک شرکت سوئدی برای جلوگیری از سانحه رانندگی در اتوبوس های خودران از سامانه بوق زدن در دو حالت متفاوت استفاده می کند.

خبرگزاری مهر – علیرضا کمندی: یک شرکت سوئدی برای جلوگیری از سانحه رانندگی در اتوبوس های خودران از سامانه بوق زدن در دو حالت متفاوت استفاده می کند.
اتوبوس‌های خودران ولوو بوق می‌زنند

به نقل از اینگجت، در حال حاضر اتوبوس های خودران ولوو در بعضی از شهرهای اروپا مشغول جابجایی مسافران است که بسیار کم سر وصدا هم هستند. اما مسئولین شرکت ولوو اعلام کردند که برای حداقل احتمال برخورد این اتوبوس ها با عابرین از بوق استفاده کنند. سیستم جدید تشخیص دوچرخه سوار و عابر اتوبوس های خودران ولوو به طور مستمر از دوربین برای ارزیابی محیط اطراف اتوبوس استفاده می کنند.

در سامانه جدید این سیستم، زمانیکه یک نفر در نزدیکی اتوبوس شناسایی شود با یک بوق ملایم او را نسبت به نزدیک شدن وسیله نقلیه آگاه می سازد. همچنین زماینکه یک راننده در پشت فرمان خود خوابیده باشد توسط بوق ممتد و با صدای بلندتری او را از نزدیک شدن اتوبوس مطلع می کند تا از سانحه رانندگی جلوگیری کند.

در همین حال مقامات شرکت ولوو می گویند، علیرغم تمامی این صداهای جدیدی که با سامانه اتوبوس خودران ولوو اضافه شده است اما همچنان صدای آن کمتر از اتوبوس های معمولی است. قرار است سایر اتوبوس های خودران ولوو تا سال ۲۰۱۷ میلادی به این سامانه جدید مجهز شوند.لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها