منو

اجرای طرح «دیواره آتشین بریتانیای کبیر»

به گزارش ای ماسیس :

اجرای طرح دیواره آتشین بریتانیای کبیر، حریم خصوصی در انگلیس را با چالشی جدی مواجه خواهد ساخت.

وب سایت سایبربان: اجرای طرح دیواره آتشین بریتانیای کبیر، حریم خصوصی در انگلیس را با چالشی جدی مواجه خواهد ساخت. مقامات انگلیسی به‌تازگی از اجرای طرحی توسط سازمان ارتباطات دولتی انگلستان (GCHQ) به نام «دیوار آتشین بریتانیای کبیر» خبر دادند که در آن قرار است به مبارزه با وب‌سایت‌های آلوده در سرتاسر کشور پرداخته شود. همچنین قرار است تا در این طرح، به مقابله با افزایش شدید حملات سایبری پرداخته شود که به ادعای مقامات دولتی انگلستان، امنیت ملی این کشور را نشانه گرفته است.
اجرای طرح «دیواره آتشین بریتانیای کبیر»
با وجود اینکه این طرح در حال گذراندن مراحل ابتدایی خودش است، اما به اعتقاد کارشناسان امنیتی، می‌تواند به‌عنوان یک نمونه کار عالی برای مرکز تازه تأسیس امنیت سایبر ملی انگلستان باشد؛ مرکزی که قرار است تا ماه آینده و برای هماهنگی بیشتر بین بخش‌های مختلف دفاع دیجیتال در انگلستان افتتاح شود.
به اعتقاد کارشناسان امنیتی انگلیسی، وب‌سایت‌هایی که آلوده به بدافزار هستند و از این طریق، به آلوده سازی کاربران می‌پردازند، یکی از اصلی‌ترین راه‌های سازمان‌دهی حملات سایبری هستند و دولت انگلستان قصد دارد تا با آن‌ها مقابله نماید. به اعتقاد این کارشناسان انگلیسی، این روش حمله، بیشتر توسط کشورهایی نظیر ایران، چین یا روسیه انجام می‌پذیرد چرا که به ادعای آن‌ها، این کشورها علاقه خاصی به سرقت اطلاعات دولتی از سایر کشورهای جهان دارند.
مقامات امنیتی انگلیسی معتقدند به دلیل رشد صنعت فناوری اطلاعات و توسعه دیجیتال در این کشور، زیرساخت‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی انگلستان، به هدف جذابی برای هکرها تبدیل شده‌اند و همین موضوع سبب شده است تا میزان حملات سایبری علیه اهدافی در این کشور، طی ماه‌های گذشته به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کند.
البته به اعتقاد برخی کارشناسان، افتتاح چنین مرکزی در انگلستان، سبب خواهد شد تا کلیه ارتباطات خصوصی مردم هم تحت نظر GCHQ قرار بگیرد و همین موضوع علتی است تا دیگر هیچ تعریفی به نام حریم خصوصی در این کشور باقی نماند.
انگلستان در حالی ادعا می‌کند که یکی از بزرگ‌ترین قربانیان حملات سایبری در دنیاست که تاکنون هیچ پاسخ روشنی برای اسناد منتشر شده در مورد جاسوسی این کشور از کابل‌های اینترنتی بستر دریا ارائه نداده است.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها