منو

اخراج فناوری‌های خارجی از روسیه

به گزارش ای ماسیس :

به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد کشور روسیه شروع به حذف محصولات مایکروسافت از سیستم‌های دولتی و استفاده از نرم‌افزارهای داخلی کرده است.

وب سایت سایبربان: به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد کشور روسیه شروع به حذف محصولات مایکروسافت از سیستم‌های دولتی و استفاده از نرم‌افزارهای داخلی کرده است.
اخراج فناوری‌های خارجی از روسیه

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در گذشته به عنوان بخشی از نگرانی‌های خود در مورد قابلیت اطمینان و امنیت فناوری‌های خارجی، دستور جایگزینی محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید این کشور را با محصولات دیگر کشورها صادر کرد. مقامات مسکو به تازگی اعلام کردند با توجه به دستور پوتین شروع به حذف محصولات مایکروسافت و استفاده از تولیدات داخلی کرده‌اند.

آرتیم یرمولاو (Artem Yermolaev)، مدیر فناوری اطلاعات مسکو گفت: « در اولین اقدام برنامه‌ی اوتلوک مایکروسافت از ۶ هزار رایانه‌ی دولتی حذف شده و سامانه‌ی ایمیل “روستلکام۱ پی. جی. اس. سی” (Rostelecom PJSC) جایگزین آن شده.»
یرمولاو افزود: «جایگزینی نرم‌افزارها به‌زودی در ۶۰۰ هزار رایانه‌ی دیگر نیز صورت گرفته و احتمالاً به‌زودی سیستم‌عامل ویندوز و مجموعه‌ی آفیس نیز جایگزین خواهند شد.»
در حال حاضر ارزش بازار نرم‌افزار شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، اس. اِی. پی۲ (SAP AG) و اوراکل در روسیه به ۳ میلیارد دلار می‌رسد و روسیه می‌خواهد برای تأمین هزینه‌ی موردنیاز جایگزینی نرم‌افزارها، مالیات شرکت‌های فناوری اطلاعات خارجی را افزایش بدهد.
نیکولای نیکیفوروف (Nikolay Nikiforov)، وزیر ارتباطات روسیه گفت: «نهادهای دولتی از سال ۲۰۱۷، کنترل بیشتری روی موسسه‌های دولتی که نرم‌افزارهای داخلی را جایگزین محصولات خارجی نکرده‌اند، اعمال می‌کنند.»
نیمولاف ادامه داد: «نهادهای دولتی سالانه حدود ۲۹۵ میلیون دلار هزینه صرف نرم‌افزارهای خارجی می‌کنند.»
وزارت ارتباطات روسیه فهرستی شامل ۲ هزار نرم‌افزار تولید این کشور را ایجاد کرد و شرکت‌های دولتی به‌مرور زمان باید برنامه‌های موجود در این لیست را جایگزین برنامه‌های فعلی بکنند.
یرمولاو ادامه داد: «دولت روسیه هم‌اکنون به‌جای استفاده از سامانه‌های شرکت سیسکو، از نرم‌افزارهای محلی برای دوربین‌های امنیتی استفاده می‌کند.»
به علاوه شرکت‌های تولید محتوای «Rossiya Segodnya» و دولت منطقه‌ای مسکو به‌جای سامانه‌های پایگاه داده‌ی اوراکل از نرم‌افزار متن‌باز « PostgreSQL» که توسط برنامه نویسان روسیه پشتیبانی می‌شود، استفاده می‌کنند.

______________________

۱- روس‌تلکام، شرکت مخابرات روسی است، که بزرگ‌ترین شبکه خطوط تلفن ثابت را در روسیه دارد. این شرکت، در زمینه ارائه خدمات تلفن ثابت، تلویزیون کابلی و خدمات اینترنتی به حدود ۳۵ میلیون خانوار، در کشور روسیه فعالیت می‌کند.

۲- اس. اِی. پی یک شرکت نرم‌افزاری آلمانی است که عمده شهرتش را مدیون تولید نرم‌افزارهای سازمانی در زمینه مدیریت عملیات تجاری و روابط با مشتریان است.لینک منبع

دسته بندی ها: ویژه

دیدگاه ها