اخراج فناوری‌های خارجی از روسیه

به گزارش ای ماسیس :

به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد کشور روسیه شروع به حذف محصولات مایکروسافت از سیستم‌های دولتی و استفاده از نرم‌افزارهای داخلی کرده است.

وب سایت سایبربان: به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد کشور روسیه شروع به حذف محصولات مایکروسافت از سیستم‌های دولتی و استفاده از نرم‌افزارهای داخلی کرده است.
اخراج فناوری‌های خارجی از روسیه

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در گذشته به عنوان بخشی از نگرانی‌های خود در مورد قابلیت اطمینان و امنیت فناوری‌های خارجی، دستور جایگزینی محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید این کشور را با محصولات دیگر کشورها صادر کرد. مقامات مسکو به تازگی اعلام کردند با توجه به دستور پوتین شروع به حذف محصولات مایکروسافت و استفاده از تولیدات داخلی کرده‌اند.

آرتیم یرمولاو (Artem Yermolaev)، مدیر فناوری اطلاعات مسکو گفت: « در اولین اقدام برنامه‌ی اوتلوک مایکروسافت از ۶ هزار رایانه‌ی دولتی حذف شده و سامانه‌ی ایمیل “روستلکام۱ پی. جی. اس. سی” (Rostelecom PJSC) جایگزین آن شده.»
یرمولاو افزود: «جایگزینی نرم‌افزارها به‌زودی در ۶۰۰ هزار رایانه‌ی دیگر نیز صورت گرفته و احتمالاً به‌زودی سیستم‌عامل ویندوز و مجموعه‌ی آفیس نیز جایگزین خواهند شد.»
در حال حاضر ارزش بازار نرم‌افزار شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، اس. اِی. پی۲ (SAP AG) و اوراکل در روسیه به ۳ میلیارد دلار می‌رسد و روسیه می‌خواهد برای تأمین هزینه‌ی موردنیاز جایگزینی نرم‌افزارها، مالیات شرکت‌های فناوری اطلاعات خارجی را افزایش بدهد.
نیکولای نیکیفوروف (Nikolay Nikiforov)، وزیر ارتباطات روسیه گفت: «نهادهای دولتی از سال ۲۰۱۷، کنترل بیشتری روی موسسه‌های دولتی که نرم‌افزارهای داخلی را جایگزین محصولات خارجی نکرده‌اند، اعمال می‌کنند.»
نیمولاف ادامه داد: «نهادهای دولتی سالانه حدود ۲۹۵ میلیون دلار هزینه صرف نرم‌افزارهای خارجی می‌کنند.»
وزارت ارتباطات روسیه فهرستی شامل ۲ هزار نرم‌افزار تولید این کشور را ایجاد کرد و شرکت‌های دولتی به‌مرور زمان باید برنامه‌های موجود در این لیست را جایگزین برنامه‌های فعلی بکنند.
یرمولاو ادامه داد: «دولت روسیه هم‌اکنون به‌جای استفاده از سامانه‌های شرکت سیسکو، از نرم‌افزارهای محلی برای دوربین‌های امنیتی استفاده می‌کند.»
به علاوه شرکت‌های تولید محتوای «Rossiya Segodnya» و دولت منطقه‌ای مسکو به‌جای سامانه‌های پایگاه داده‌ی اوراکل از نرم‌افزار متن‌باز « PostgreSQL» که توسط برنامه نویسان روسیه پشتیبانی می‌شود، استفاده می‌کنند.

______________________

۱- روس‌تلکام، شرکت مخابرات روسی است، که بزرگ‌ترین شبکه خطوط تلفن ثابت را در روسیه دارد. این شرکت، در زمینه ارائه خدمات تلفن ثابت، تلویزیون کابلی و خدمات اینترنتی به حدود ۳۵ میلیون خانوار، در کشور روسیه فعالیت می‌کند.

۲- اس. اِی. پی یک شرکت نرم‌افزاری آلمانی است که عمده شهرتش را مدیون تولید نرم‌افزارهای سازمانی در زمینه مدیریت عملیات تجاری و روابط با مشتریان است.لینک منبع

محمد

علاقه مند به حوزه وب،کارشناس نرم‌افزار،

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *