منو

ادامه فعالیت کانال تلگرامی وزارت ارتباطات با تغییر نام!

با وجود بخشنامه ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های دولتی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تغییر نام کانال تلگرامی خود همچنان به فعالیت رسانه ای در پیام رسان خارجی ادامه می دهد.

گسترش استفاده از پیام رسان‌های داخلی و جایگزینی آن برای پیام رسان‌های خارجی یکی از اهداف از پیش تعیین شده برای فضای مجازی کشور است و در این راستا تلاش‌های بسیاری برای حمایت از پیام رسان‌های بومی صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به ممنوعیت استفاده از پیام رسان‌های خارجی برای دستگاه‌های دولتی و مدارس اعلام کرد.
اما علی‌رغم بخشنامه مرکز مدیریت راهبردی افتا در خصوص عدم استفاده از ممنوعیت استفاده از پیام رسان‌های خارجی در دستگاه‌های دولتی، شواهد و رصد کانال تلگرامی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می دهد، این وزارتخانه به عنوان یکی از متولیان امر، تنها با تغییر نام کانال تلگرامی خود همچنان به فعالیتش در این پیام رسان خارجی ادامه می‌دهد.


 این در شرایطی است که رضا جواهری، رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی، استفاده از پیام رسان‌های خارجی در تمامی نهاد‌ها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.
در متن این بخشنامه آمده است: به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی، باید کلیه نهاد‌ها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان‌های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان‌های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می‌شود انجام دهند.
 گفتنی است هرگونه استفاده از پیام رسان‌های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.
 خبرگزاری میزان آمادگی دارد هرگونه توضیح و اظهارنظر وزارت ارتباطات در مورد این موضوع را منعکس کند.

منبع

دسته بندی ها: دیگر مطالب

دیدگاه ها