منو

ارائه اینترنت رایگان برای مردم اروپا

به گزارش ای ماسیس :

اتحادیه‌ی اروپا به‌تازگی اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به تمام کشورهای عضو این اتحادیه، اینترنت رایگان و نسل پنجم اینترنت همراه ارائه بدهد.

وب سایت سایبربان: اتحادیه‌ی اروپا به‌تازگی اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به تمام کشورهای عضو این اتحادیه، اینترنت رایگان و نسل پنجم اینترنت همراه ارائه بدهد.

ارائه اینترنت رایگان توسط اتحادیه‌ی اروپا

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری مانند فیس‌بوک و گوگل در تلاش هستند تا به بیشتر مردم جهان اینترنت رایگان ارائه بدهند. به تازگی جین جانکر (Jean-Claude Junker) مدیر کمیسیون اروپا، در زمان «سخنرانی وضیعت کشور»۱ اعلام کرد قصد دارند تا سال ۲۰۲۰ در فضای عمومی، اینترنت رایگان در اختیار همه‌ی مردم قرار بدهند.

جانکر گفت: «ما پیشنهاد می‌دهیم تا سال ۲۰۲۰، در همه‌ی مراکز عمومی اصلی تمام روستاها و شهرهای اروپایی، اینترنت رایگان بی‌سیم ارائه بدهیم.»

مدیر کمیسیون اروپا در ادامه بیان کرد، به عنوان بخشی طرح بهبود زیرساخت‌های دیجیتالی اروپا تا پایان این دهه حداقل یک شهر (احتمالاً پایتخت‌ها) از تمام کشورهای عضو باید نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) را ارائه بدهند. سپس تا سال ۲۰۲۵ این خدمات باید در تمام جاده‌ها، خطوط راه‌آهن و خانه‌های موجود د اروپا ارائه بشود. پایین‌ترین سرعت دانلود در نظر گرفته‌شده در این طرح، ۱۰۰ مگابیت در ثانیه است.

اتحادیه‌ی اروپا از سال آینده برای نصب هات‌اسپات‌ها در پارک، کتابخانه و دیگر مراکز عمومی، به مقامات محلی ۱۲۰ میلیون دلار کمک‌هزینه‌ی مالی پرداخت می‌کنند؛ اما هزینه‌های نصب، پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات بر عهده‌ی مقامات هر منطقه خواهد بود.

_________________________

۱- در سخنرانی وضیعیت کشور (State of the Union Address)، رؤسای جمهور ایالات متحده آمریکا در جلسه مشترک نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای کنگره ایالات متحده آمریکا سخنرانی سالیانه‌ای انجام می‌دهند. در این سخنرانی‌ها روسای جمهور عمده‌ترین برنامه‌های کاری خود را در عرصه داخلی و خارجی برای یک سال بعد تشریح می‌کنند.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها