منو

استفاده از فایلهای iTunes در گوشی اندروید

پیش از آنکه گوشی های هوشمند در جامعه جا باز کنند، مردم از طریق iPod به موسیقی گوش میدادند. اما امروزه هیچکسی تمایل ندارد که با خود، گوشی موبایل و دستگاه iPod را بطور توأمان و همواره حمل نماید! با این حال هیچ برنامهiTunes ای برای اندروید وجود ندارد که بتواند شما را به آرشیو گسترده موسیقی در iTunes مرتبط سازد تا که از موسیقی نهایت لذت را ببرید.

در این آموزش قصد بر آن است که به سه روش مختلف، به چگونگی بهره گیری از فایلهای iTunes در اندروید بپردازیم.

iTunes

روش اول: استفاده از Google Play Music

Google Play Music یک فضای ذخیره سازی ابری را در اختیار شما قرار میدهد تا بوسیله آن بیش از ۵۰۰۰۰ آهنگ در دسترستان قرار گیرد و مهمتر از آن، اینکه با iTunes نیز سازگار است. برای همگام سازی (Sync) مابین کامپیوتر و گوشی موبایل، نیاز دارید تا Google Play Music (و یا Google Play Music برای کروم) را بر روی کامپیوتر و Google Play Music app را بر روی گوشی نصب نمایید.

سپس برنامه را گشوده و وارد اکانت گوگل خود شوید. با انتخاب محلی که موزیکهای خود را در آن قرار داده اید. (منظور فایلهای iTunes میباشد.) Google Play Music شروع به آپلود فایلهای موزیک موجود در آن محل خواهد نمود.

Google Play Music

در نسخه دسکتاپی (مخصوص کامپیوتر) همگام سازی با Google Play Music app گوشی موبایل شما، بطور خودکار صورت خواهد گرفت. آن را گشوده و روی My Library ضربه زده تا موسیقی شما نمایان شود!

برای آپلود در مجموعه های بزرگ موسیقی حتماً نیاز نیست تا گوشی موبایل را بطور فیزیکی به کامپیوتر وصل نمایید. میتوانید تنظیم کنید که این کار زمانیکه Music Manager در حال اجراست انجام گیرد.

برای گوش دادن به آهنگهای iTunes آپلود شده از طریق Google Play Music نیاز است تا از Wi-Fi گوشی به موجب صرفه جویی در فضای حافظه دستگاه بهره ببرید. همچنین قادر خواهید بود که آهنگها یا آلبوم ها را برای استفاده آنلاین اصطلاحاً Pin کنید.

iSyncr

روش دوم: استفاده از iSyncr

در فروشگاه Play Store برنامه های مختلفی برای انتقال موسیقی iTunes به گوشی اندروید مشاهده شد؛ پس از آزمودن چندین نوع از این برنامه ها، پی بردیم که ساده ترین و کارآمدترین آنها iSyncr میباشد. دستگاه خود را با کمک کابل USB به کامپیوتر وصل نموده و iSyncr را هم در گوشی و هم در کامپیوتر باز کنید. در کامپیوتر خود، تیک صفحه را برای رفتن به بخش iTunes بزنید و سپس بر روی Synchronise کلیک نمایید. iSyncr فایلهای iTunes را به گوشی شما انتقال خواهد داد.

Synchronise

پس از اتمام فرآیند انتقال، بر روی End کلیک کنید. در نهایت قادر خواهید بود فایلهای انتخابی خود را بر روی Music Player اجرا کنید. البته ناگفته نماند که خود سازندگان iSyncr برنامه Rocket Player را توصیه میکنند. همچنین تا زمانیکه گوشی به کامپیوتر متصل است انتقال فایلهای iTunes از طریق Wi-Fi و با کمک iSyncr (در همان شبکه) میسر خواهد بود.

روش سوم: استفاده از  USB

اگر مایل نیستید به یک app (بعنوان شخص ثالث) متوصل شوید میتوانید عملیات انتقال را به شکل دستی انجام دهید.

USB

برای این کار میبایست گوشی خود را با یک کابل USB به کامپیوتر وصل نمایید، ابتدا در کامپیوتر خود وارد محلی که فایلهای iTunes در آنجا قرار دارند، شوید. سپس فایلها را گرفته و بر روی پوشه music خود رها کنید. (Drag & Drop) پس از اتمام فرآیند انتقال موسیقی انتخابی شما در برنامه music player گوشی قابل دسترس خواهد بود.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها