منو

اشتغال و کارآفرینی و کسب و کارهای اینترنتی

اشتغال و کارآفرینی و کسب و کارهای اینترنتی

این روزها در میان نسل جوان شاهد شکل گیری مشاغل جدیدی هستیم که میزانی از بیکاری و نبود اشتغال را کم می کند. در واقع یکی از شاخص ترین مشکلات اجتماعی جامعه امروز بیکاری نسل جوان است. در این رابطه دولت ها نیز با اجرای سیاست های گوناگون در فکر حل این بحران هستند. ایجاد کارگاههای آموزشی، مراکز صنعتی و شرکتهای خصوصی می توانند بخشی از مشکلات بیکاری را جا کند. در این میان کس کسب و کارهای اینترنتی یکی از پررونق ترین روش های کسب درآمد حال حاضر محسوب می شود. علت گرایش قشر جوان به سمت کسب و کارهای اینترنتی را می توان در مورد زیر بررسی کرد:

  • جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش ترددها

مدیریت یک فروشگاه آنلاین بدون بیرون رفتن و یا خرید فروشگاه در فضای واقعی انجام می شود. در این روش با استفاده از یک درگاه بانکی می توان وجوه لازم را از مشتریان دریافت و سپس محصولات یا خدمات را به آنها ارائه کرد. بنابراین هیچ هزینه برای رفت و آمد، اتلاف و وقت و انرژی در کسب و کارهای اینترنتی وجود ندارد که این امر یکی از دلایل اصلی گرایش به استارت آپ ها عنوان شده است.

کسب و کار اینترنتی

  • کاهش هزینه‌های اضافی و ایجاد رقابت در سطح بین‌المللی

یکی از مشکلات اساسی همه شرکت ها جذب مشتریان است تا از این طریق میزان درآمد شرکت افزایش یابد. این در حالی است که در ک کسب و کارهای اینترنتی مدیریت اجرایی بر نحوه عملکرد کارمندان  نظارت دارد و می تواند به راحتی هزینه ها و مخارج اضافی را حذف کند. یکی از تکنیک های مدیران، ایجاد رقابت بوسیله مدیرت فروش و قیمت گذاری بر روی محصولات در یک مدت زمانی محدود است. در این روش مشتریان به سمت فروشگاه هایی سوق داده می شوند که کمترین قیمت را پیشنهاد می دهد. همین امر به افزایش راندمان شرکت ها کمک می کند و فضای انحصاری را به شکل رقابتی می کند.

  • دسترسی سریع مشتریان به اطلاعات شرکت

در کسب و کارهای اینترنتی هم مدیریان می توانند به اطلاعات بایگانی شده خود دست پیدا کنند و هم بخش کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت. در کسب و کارهای اینترنتی حجم وسیعی از اطلاعات در معرض دید کاربران قرار می گیرد. تولید محتوا یکی از مهمترین بخش های هر وب سایتی به شمار می رود. از این رو مخاطب یا مشتری می تواند از طریق این محتواها اطلاعات کافی در رابطه با محصولات خاصی را کسب نماید.

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها