منو

اولین خودروی شاسی بلند لوکس سقف بازشوی جهان

اولین خودروی شاسی بلند لوکس سقف بازشوی جهان

چرا؟! این اولین سوالی است که پس از معرفی اولین اس یو وی سقف بازشوی Range Rover در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۲ به ذهن همگان خطور می کرد، اکنون پس از چهار سال اولین اس یو وی لوکس سقف بازشوی دنیا تست می شود و این این پرسش مطرح می شود – چرا که نه؟!

رشد اس یو وی ها یا ماشین های شاسی بلند بدون وقفه و کندی در حال توسعه است و مدل های طاقچه ای (Niche Models) کم کم در حال رایج شدن هستند. زمانی که پورش از برنامه هایش برای تولید Cayenne پرده برداری کرد عده زیادی متحیر شدند ولی این خودرو به نژاد اصلاح شده اس یو وی های High-Performance تبدیل شد.

مشابه همین داستان هنگامی که BMW اولین اس یو وی کوپ خود X6 را معرفی کرد اتفاق افتاد. اکنون مدل کوچکتر ینی X4 نیز در دسترس است و مرسدس بنز نیز با مدل های کوپ GLE و GLC به خوبی ادامه می دهد.

براساس مدل ۲۰۱۶ Evoque که در سال گذشته عرضه شد، مدل جدید و سقف بازشوی این ماشین با دو نوع موتور در دسترس است، موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوی بنزینی و موتور اینجنیوم لند راور جگوار که ۲ لیتری، چهار سیلندر توربو و دیزل می باشد. نوع دیزل ۱۳۲ کیلووات نیرو به همراه گشتاور سالم ۴۳۰ نیوتن متر تولید می کند و دارای ترانسمیشن ۹ دنده اتوماتیک است. باز شدن سقف این ماشین نیروی کششی زیادی نیاز دارد به همین دلیل تیم مهندسین زیر و بند این خودرو را با افزایش تقریبا ۲۰۰ کیلوگرم وزن و همینطور استفاده از استیل فوق العاده قدرتمند بر روی پایه درها به منظور محکم و سفت نگه داشتن ماشین قوی کرده اند.

بر روی کاغذ ایده اس یو وی لوکس سقف باز شو خیلی معنا دار و عاقلانه به نظر نمیاید ولی هنگامی که پشت فرمان می نشینید فوق العاده مجذوب خواهید شد و این می تواند آغاز روند جدیدی در صنعت اتومبیل آینده به شمار رود.

قیمت این خودرو از ۸۵ هزار دلار آغاز می شود و در ماه اکتبر به بازار عرضه میگردد.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها