منو

اینتل پشتیبانی از BIOS را کنار می‌گذارد

اینتل به سازندگان مادربرد توصیه کرده از سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از legacy BIOS یا همان BIOS قدیمی را کنار بگذارند. وب سایت مجله سخت افزار: اینتل به سازندگان مادربرد توصیه کرده از سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از legacy BIOS یا همان BIOS قدیمی را کنار بگذارند.

اینتل پشتیبانی از BIOS را کنار می‌گذارد

همان‌طور که می دانید، تقریباً تمامی مادربردهای نسل جدید از UEFI firmware بهره می‌برند اما هنوز از BIOS قدیمی نیز پشتیبانی می‌کنند.

آنچه که قرار است در سال ۲۰۲۰ اتفاق بیافتد، حذف CSM یا ماژول پشتیبانی از سازگاری با نسل قبل است. CSM یک ماژول در UEFI firmware است که این امکان را به سیستم عامل‌های قدیمی که از UEFI پشتیبانی نمی‌کنند می‌بخشد قابل راه اندازی باشند. با این تغییر دیگر نمی‌توان از سیستم عامل‌های قدیمی استفاده کرد.

با این تغییر دیگر نمی‌توان از سیستم عامل‌های ۳۲ بیتی بر روی کامپیوترهای جدید استفاده کرد که شامل نگارش‌های ۳۲ بیتی هر دو ویندوز و توزیع‌های لینوکسی می‌شود. همچنین این تغییر محدودیت‌هایی را در پشتیبانی از وسایل جانبی چون کارت‌های شبکه مبتنی بر OpROMا۱۶ بیتی پدید می‌آورد.

اما تأثیر هم دیگر این تغییر، عدم پشتیبانی از کارت‌های گرافیک قدیمی است که از UEFI پشتیبانی نمی‌کنند. تقریباً اغلب کارت‌های ساخت پیش از سال ۲۰۱۳ فاقد توانایی پشتیبانی از UEFI هستند.

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها