منو

این ماشین می تواند از روی دست انداز ها بدون لرزش عبور کند!

این ماشین می تواند از روی دست انداز ها بدون لرزش عبور کند!

دو ماه پیش زمانی که Ford Fusion V6 Sport در موتورشوی دیترویت معرفی شد انتظار می رفت که این ماشین به کمک فنر های هوشمندی که به صورت اتوماتیک شوک و لرزش را به منظور کاهش ضربه کنترل می کنند مجهز باشد. اکنون فورد به طور عملی و تصویری این امکان را به نمایش می گذارد، واقعا شگفت انگیزه!
مهندسین کمپانی فورد سیستم هوشمندی طراحی کردند که ضربه و لرزش آزار دهنده دست انداز هارو کاهش می دهد.کمک فنر های تطبیقی (Adaptive Dampers( فورد فیوژن شرایط مسیر رو هر دو میلی ثانیه بررسی میکنند و هنگامی که لبه دست انداز رو شناسایی میکنند به صورت خودکار بر روی محکم ترین و سفت ترین حالت ممکن تنظیم می شوند.این امکان فوق العاده موثر باعث میشود ماشین خیلی راحت گودال ها و دست انداز هارو پشت سر بگذارد و به طور محسوس داخل چاله ها فرو نرود. (در ویدیوی تست ماشین این تکنولوژی فوق العاده قابل مشاهده است.) در ضمن سیستم تعلیق عقب نیز فوق العاده در این زمینه سریع عمل میکند به این ترتیب که سیگنال خطری از چرخ های جلو به عقب منتقل می گردد و باعث می شود چرخ های عقب نیز عملکردی مشابه و موثر داشته باشند.
فورد ادعا میکند که این تنها سدان سایز متوسط است که این تکنولوژی رو به کابران ارائه می دهد، اما سیستم تعلیق یا ساسپنشن سیستم بسیاری از خودروها نسبت به قبل پیشرفته تر شده، به عنوان مثال سیستم تعلیق هیدروپئوماتیک Hydropneumatic خودروی Citroën DS به خاطر تواناییه دیوانه وارش در عبور از دست اندازها شناخته شده بود.
توسعه سیستم های تعلیق مدرنی که می تواند در جاده های پر دست انداز و ضعیف به این خوبی عمل کرده و هندلینگ مناسبی نیز ارائه دهد فوق العاده مهم و قابل توجه است.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها