منو

بازگشت یاهو مسنجر

زمانی که هنوز گوشی های هوشمند به آن شکلی که امروز می شناسیم به بازار نیامده بودند ، یاهو مسنجر یکی از پرطرفدراترین نرم افزارهای چت و گفتگو در دنیای مجازی بود.شاید بی راه نباشد اگر بگوییم ، گروه ها و محافل گفتگوی دسته جمعی که امروز نوع پیشرفته آن را در اپلیکیشن های گوشی های هوشمند نظیر وایبر ، واتس اپ و تلگرام می بینیم ، همه دنباله رو چت روم های قدیمی یاهو هستند.به هر حال پس از عرضه اسمارت فون‌ها گفتگو از طریق پی سی جای خود را به گفتگو از طریق گوشی داد و هرچند که اپلیکیشن یاهو مسنجر برای گوشی های هوشمند منتشر گردید اما ضعف پیام رسان یاهو به قدری قابل لمس بود که یاهو نتوانست در دنیای نرم افزارهای چت و گفتگو جایگاه خود را حفظ کند و خیلی زود میدان را برای رقبا خالی کرد.

اما حالا پس از گذشت چند سال، یاهو با ارائه یک نسخه جدید از پیام رسان خود قصد دارد تا دوباره نام خود را در بین خیل عظیمی از اپلیکیشن های پیام رسان بر سر زبان‌ها بی‌اندازد.نسخه ای که به قول شرکت سازنده اش زمین تا آسمان با نسخه گذشته یاهومسنجر فرق می‌کند.

نکته جالب توجه این قضیه آن است که کمپانی یاهو پس از برگزاری چندین جلسه سطح بالا طی روزهای گذشته اعلام داشته بود که حتی ممکن است به زودی بخش‌های اصلی خودش را به فروش برساند. هرچند به نظر می‌رسید یاهومسنجر یکی از بخش‌هایی باشد که یاهو به فروش آن می‌اندیشد اما با عرضه نسخه جدید یاهومسنجر نشان داد که کمپانی یاهو می‌خواهد بر روی این بخش سرمایه گذاری کرده و قصد فروش آن را نخواهد داشت

نسخه جدید یاهومسنجر کاربران را قادر به حذف پیام‌های ارسالیشان می‌سازد. قابلیتی که وایبر نیز در جهت احیای نام خود دست به افزودن آن زد.همچنین سرویس News Digest دو بار در روز خلاصه اخبار را در اختیار کاربران قرار می دهد و دیگر در تمام طول روز نوتیف های مربوط به اخبار دریافت نخواهد شد.

از دیگر قابلیت‌های افزوده شده به این مسنجر می‌توان به استفاده از یک سیستم کاملاً مدرن، جهت ارسال عکسها و یا فایلهای GIF اشاره کرد.

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها