منو

با این دستبند ۴ چشمی مراقب کودکتان باشید

به گزارش ای ماسیس :

گروهی از محققان در سان فرانسیسکو و هنگ کنک طی یک همکاری مشترک موفق به طراحی یک فناوری پوشیدنی شدند که بر سلامت کودکان نظارت می‌کند.

خبرگزاری ایسنا: گروهی از محققان در سان فرانسیسکو و هنگ کنک طی یک همکاری مشترک موفق به طراحی یک فناوری پوشیدنی شدند که بر سلامت کودکان نظارت می‌کند.

به گزارش فالونیوز، این فناوری برای کودکان سنین ۳ تا ۱۰ سال طراحی شده و بر عواملی مانند سلامتی، استرس و فعالیت کودکان نظارت می‌کند.

نام این فناوری پوشیدنی جدید کیدو (Kiddo) بوده و اولین دستبند هوشمندی است که اختصاصا برای نظارت بر بهداشت و سلامت کودکان طراحی شده است.

دستبندی که مراقب کودک شماست

این دستبند دارای یک اپلیکیشن همراه است که اطلاعات دقیق سلامت کودک را بر روی گوشی‌های هوشمند ارسال می‌کند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که آنها این فناوری را برای برطرف کردن نگرانی والدین نسبت به وضعیت سلامتی فرزندانشان طراحی کرده‌اند.

به گفته محققان این پژوهش، بسیاری از والدین از مشکلات فرزندان خود نظیر داشتن استرس آگاه نیستند برای مثال ۷۲ درصد از کودکان دارای رفتارهای منفی استرس‌زا هستند اما تنها ۲۰ درصد از پدر و مادرها اذعان دارند که از این مشکل فرزند خود آگاهی دارند.

این فناوری جدید و سودمند می‌تواند مشکلات مذکور را در مراحل اولیه شناسایی کند و بدیهی است که همین امر می‌تواند به درمان هرچه زودتر آنها کمک کند.

این دستبند که از جنس پلاستیک است دمای پوست و ضربان قلب کودک را اندازه گرفته و از این طریق پدر و مادرها یا پرستار لحظه ای که کودک دچار کم آبی در بدن شده یا تب می‌کند را تشخیص می‌دهند.
دستبندی که مراقب کودک شماست

همچنین Kiddo اطلاعات را به والدین ارائه می‌دهد و آنها به طرز بی سابقه‌ای با استفاده از این فناوری می‌توانند بر سلامت فرزند خود نظارت کنند.

Kiddo یک دستبند ضد آب بوده و دارای طرح‌های مختلف شخصیت‌های کارتونی است و به نحوی طراحی شده که برای کودکان جذاب باشد.

این فناوری ردیاب سلامت، در کنار ارائه اطلاعات در زمینه کم آبی یا درجه حرارت بدن، اطلاعاتی در زمینه خواب، تغذیه، استرس، میزان فعالیت کودکان و همچنین میزان رشد آنها را نیز به والدین ارائه می‌کند.

والدین می‌توانند اطلاعات به دست آمده را با با میانگین رشد همسالان آنها مقایسه کنند.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها