منو

بلندگوی هوشمند محصولی از آمازون

آمازون بلندگوی هوشمندی به نام Echo  اکو  را معرفی کرد.این بلند گو می تواند با فرامین صوتی مانند یک دستیار هوشمند عمل کند.کاربر از این وسیله میتواند برای کنترل لوازم خانگی و حتی سفارشات خود نیز استفاده کند.

images(10)

گوگل نیز بر اساس گزارش جدیدی از سایت Recode در حال ساخت یک دستگاه دیجیتالی صوتی مانند بلندگوی هوشمند Echo است.دستیار های صوتی نظیر سیری، کورتاناو گوگل ناو،در چند سال اخیر در دستگاه های هوشمند، مانند موبایل ها و تبلت ها مورد استفاده قرار گرفته اند. اما موفقیت بلند گوی هوشمند آمازون  و پلتفرم صوتی الکسا که در این محصول به کار رفته است دیگر شرکت های فعال در عرصه تکنولوژی را مشتاق تولید چنین محصولی برای مشتریان خود می کند.به گفته برخی از فعالان حوزه فناوری روش تعامل مردم با تکنولوژی نرم افزارهای تشخیص صدایی که علاوه بر گوشی های هوشمند، می توان با استفاده از دستگاه های عمومی که در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند از آن ها بهره برد موجب گسترش بازار این محصولات خواهد شد.

IMG_20160515_002253

بر اساس اعلام Recode گوگل در حال کار روی سخت افزاری است که از تکنولوژی جستجو و دستیار صوتی گوگل ناو ،این کمپانی استفاده می کند.ظاهر این محصول شبیه به رویتر بی سیم OnHub گوگل است.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها