منو

بهترین هدست VR: مسابقه، واقعیت مجازی حالِ حاضر است

در حال حاضر میان کالاها و محصولات دیجیتال یک مسابقه شکل گرفته که هر یک از شرکتها سازنده قصد دارند تا به به نحو بهتری محصولات خود را وارد بازار کنند. در این میان می توان از هدست های VR نام برد که طرفداران زیادی پیدا کرده اند و از سوی نیز تلاش های شرکتهای سازنده، تولید هدستهایی مطابق با نیاز مشتریان می باشد. در زیر به بهترین هدست VR می پردازیم.

  • هدست HTC Vive

گوشی های HTC Vive دارای هدست های ساخته شده با طراحی منحصر به فرد هستند. هدست های HTC Vive به عنوان یکی از بهترین هدست VR محسوب می شود که در ماه آوریل ۲۰۱۵ وارد بازار شدند. این هدست ها دارای ۷۰ سنسور با هد ۳۶۰ درجه ای و همچنین به روز رسانی  ۹۰Hz هستند. وجود یک کلید STAT در آن، تنظیم حالات را برای کاربران راحتتر کرده است. این هدست دارای نور نیز هست که در تاریکی اتاق شما را قادر می سازد تا وسایل خود را پیدا کند.

  • هدست Oculus Rift

یکی دیگر از بهترین هدست VR، هدست Oculus Rift است که توسط شرکت Palmer Luckey ساخته و توسعه داده شد. بودجه ساخت این هدست توسط فسیبوک تامین شد که در حدود ۲ میلیارد دلار برآورده شده است. هدست Oculus Rift می تواند به کامپیوتر متصل شده و تصاویر را به صورت سه بعدی نمایش دهد. این هدست تصاویر با رزولویشن ۲۱۶۰*۱۲۰۰ را نمایش می دهد.

بهترین هدست VR

  • هدست Sony PlayStation VR

هدست Sony PlayStation VR  با قابلیت حمل آسان و کنترل لمسی است. این هدست دارای یک پد کنترل ایکس باکس است و صفحه نمایش هدست Sony PlayStation VR نیز به ۱۲۰Hz ارتقا داده شده است. دیگر امتیازات آن قیمت پایین نسبت به سایر هدست ها می باشد.

  • هدست Samsung Gear VR

هدست Samsung Gear VR در واقع به سادگی گوشی های گلکسی است و با همان پردازنده ها صفحه نمایشی که در این گوشی ها استفاده می شود، در هدست Samsung Gear VR نیز به کار رفته است. این هدست دارای USB میکرو با صفحه نمایش Super AMOLED می باشد.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها