منو

تایرهای کروی Goodyear Eagle-360

تایرهای کروی Goodyear Eagle-360

در زمینه تکنولوژی اتومبیل تاکنون فعالیت های بسیاری انجام شده و اکثر خصوصیت های جدید محدود به گجت های داخل ماشین می شود. به سختی پیدا می شوند افرادی که به تایرهای ماشین توجه کنند در حالی که در فرمول یک آن ها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند و در این زمینه نیز کارهای زیادی انجام شده است. اما در نمایشگاه خودروی ژنو امسال شرکت Goodyear از یک ایده فوق العاده رونمایی کرد. Goodyear تایرهای Eagle-360 را که قرار بود در خودروهای خودکار آینده استفاده شوند به نمایش گذاشت. همونطور که در تصویر میبینید ایگل ۳۶۰ کرویست و طراحی شده تا از ماشین ها آویزان باشد و به کمک جاده های مغناطیسی حرکت کند. این عملکرد مشابه ترن های مغناطیسی کنونیست. استفاده از این تایر باعث افزایش آسایش و راحتی سرنشینان و همینطور کاهش سروصدا می شود.

goodyear-eagle-360

به نظر می رسد Goodyear به کلی مفهوم “چرخ” یا آبجکت دایره ای رو تغییر داده است چرا که سرتاسر این تایر رو برجستگی های زیادی تشکیل داده اند و می تواند در همه جهات با چسبندگی بالا حرکت کند. ماشین های آینده قدرت مانور بی سابقه ای خواهند داشت و همینطور راننده هارو از شر پارک کردن موازی خلاص می کنند چرا که کافیست در کنار یک جای پارک خالی توقف کرده و به صورت اسلاید به سمت آن حرکت کنند. کارشناسان این شرکت معتقدند این تایرهای کروی می توانند در افزایش امنیت بسیار موثر باشند و بر روی جاده های لغزنده و یخی از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری کنند و به خاطر نیروی چسبندگی بالا دچار لغزش نشوند.

Eagle-360 مجهز به سنسور هاییست که شرایط جاده رو بررسی و ضبط کرده، اطلاعات به دست آمده را با سایر رانندگان به اشتراک می گذارد در واقع این امکان رو به متخصصین جاده می دهد تا مشکلات مسیر رو مکان یابی و برطرف کنند.

به کمک این ابداع بی نظیر آینده خیلی دور از دسترس نیست و انتظار می رود خیلی زود این تکنولوژی به جاده آورده شود.

دسته بندی ها: زندگی نو, ویدئو

دیدگاه ها