منو

تعداد اکانت‌های هک شده یاهو میلیاردی شد!

به گزارش ای ماسیس :

یکی از مدیران سابق یاهو اعلام کرد هک سال ۲۰۱۴ یاهو باعث لو رفتن اطلاعات ۱ تا ۳ میلیارد حساب کاربری فعال و غیر فعال شد نه ۵۰۰ میلیون حساب کاربری اعلام‌شده!

خبرآنلاین: یکی از مدیران سابق یاهو اعلام کرد هک سال ۲۰۱۴ یاهو باعث لو رفتن اطلاعات ۱ تا ۳ میلیارد حساب کاربری فعال و غیر فعال شد نه ۵۰۰ میلیون حساب کاربری اعلام‌شده!
۳ میلیارد حساب کاربری یاهو هک شده است نه ۵۰۰ میلیون!

مدیر سابق که نخواست نامش فاش شود، ضمن اعلام این مطلب افزود هنوز با کارمندان سابق خود در ارتباط است و آنها به وی گفته‌اند تقریباً تمامی حساب‌های کاربری ایجادشده در سرورهای یاهو که بین ۱ تا ۳ میلیارد حساب کاربری است، به سرقت رفته است.

وی تأکید کرد تمام محصولات یاهو از یک دیتابیس کاربری/ UDB استفاده می‌کنند و مردمی که در ایمیل یاهو لاگین می‌کنند، در کنار کاربران بخش فایننس، اسپرت و … بر اساس تعاریف امنیتی قرار می‌گیرند و بنابراین هکرها تمام اکانت های یاهو را سرقت کرده‌اند نه بخشی ازآن‌که ۵۰۰ میلیون حساب اعلام‌شده است!

به گفته این مدیر سابق در سال ۲۰۱۴ بین ۷۰۰ میلیون‌تا ۱ میلیارد کاربر فعال به‌صورت ماهانه وارد حساب کاربری خود می‌شدند، هرچند در سال ۲۰۱۳ ماریسا مایر، مدیر اجرایی یاهو ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه را تأیید کرد که اینک به ۱ میلیارد می‌رسد. بنابراین تمام اکانت های غیرفعال و فعال در اختیار هکرها قرارگرفته است.

این مدیر، معتقد است تاج پر از جواهر از سر کاربران یاهو برداشته‌شده است و آنها خبر ندارند!لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها