منو

تلاش برای توسعه لوازم خانگی هوشمند

تلاش برای توسعه لوازم خانگی هوشمند

شبکه هوشمند به معنای یکپارچه سازی اجزای یک سیستم است بطوری که با حرکت یکی از بخش، سایرین نیز به تبع آن مسئولیت های خود را بر عهده بگیرند. وجه مشخصه لوازم خانگی هوشمند، انجام مسئولیت تنها با یک اشاره یا یک کلیک می باشد. زمانی که از لوازم خانگی هوشمند صحبت به میان می آید، منظور لوازمی هستند که با انرژی الکتریکی در ارتباط بوده و کنترل و مدیریت آنها در کمترین زمان ممکن و با صرف انرژی کم امکان پذیر است.

آشپزخانه هوشمند

طراحی لوازم خانگی هوشمند چند سالی است که در شرکت های تولید کننده این محصولات مد نظر قرار گرفته است. عوامل متعددی در تصمیم مدیران این شرکت ها تاثیر گذار بوده که از آن جمله می توان به آسایش و رفاه خانواده ها اشاره کرد که مشتریان را نیز به سمت محصولات اسمارت هدایت کرده است. توانایی انجام چندین مسئولیت تنها در یک وسیله، یکی از ویژگی های مهم لوازم خانگی هوشمند به شمار می رود.

برای مثال نشان دادن تصاویری بر روی یخچال و فریزر علاوه بر کاهش استفاده از فضا، جذابیت خاصی به آن می بخشد. این وسایل قابل کنترل و مدیریت بوده که غالبا از طریق گوشی های هوشمند صورت می گیرد. این ارتباط از طریق سیگنالهایی انجام می شود که بین دستگاه کنترل و وسیله مورد نظر مشترک است. برای مثال از طریق یک تبلت می توان مواد غذایی موجود در یخچال را مشاهده کرد.

وعده توسعه لوازم خانگی هوشمند از سوی شرکت های معتبری چون ال جی و سامسونگ مطرح شده که بتوانند خدمات خود را به بهترین نحو ممکن در اختیار کاربران قرار دهند. در حال حاضر تلویزیون های هوشمند توانایی بلوتوث، اتصال به وای فای، صفحه نمایش تاچ و بسیاری دیگر از قابلیت ها را دارند که در آینده امکانات بیشتری نیز برای آن در نظر گرفته می شود. ایجاد صفحه نمایش لمسی بر روی یخچال فریزرها تا حد زیادی توانسته است در بین مشتریان جای خود را باز کند. هدف اصلی از توسعه لوازم خانگی هوشمند، طراحی آشپزخانه ای با تمامی امکانات است.

در پروژه لوازم خانگی هوشمند، انجام دستورات از طریق متر هوشمند انجام می شود که داده ها را دریافت و دستورات کاربران را به سنسورهای هوشمند لوازم منتقل کند. متر هوشمند یک تحول عظیم در اسمارت سازی لوازم خانگی هوشمند است.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها