منو

تویوتا کرولا ۵۰ ساله شد +تصاویر

به گزارش ای ماسیس :

به گزارش جام جم آنلاین از سایت پدال ، تویوتا اولین بار کرولا را در سال ۱۹۶۶ عرضه کرده و این خودرو به سرعت به پرفروش‌ترین مدل جدید در بازار ژاپن بدل گردید. در چند سال بعدی با افزایش تقاضا برای این خودرو تویوتا تولید کرولا از ۴۸۰ هزار دستگاه در سال اول را به بیش از یک‌میلیون دستگاه در سال افزایش داد.

پس از معرفی کرولا در بازار ژاپن، تویوتا این خودرو را در اروپا نیز عرضه کرد. در سال ۱۹۶۸ آمریکای شمالی نیز پذیرای کرولا شد و اولین کارخانه‌های تویوتا در استرالیا و مالزی نیز گشایش یافتند.

هم‌اکنون تویوتا کرولا در ۱۶ کارخانه در سرتاسر جهان تولید می‌شود. ۱۱ نسل کرولا از ابتدا تاکنون فروشی بیش از ۴۴ میلیون دستگاهی داشته است. به‌منظور درک اهمیت این خودرو برای تویوتا باید گفت که با احتساب تاریخ ۷۹ ساله‌ی تویوتا، از هر ۵ خودروی فروخته شده‌ی این شرکت یکی کرولا بوده است.

کرولا پس از لندکروزر پر سابقه ترین نام محصول تویوتا محسوب می‌شود و هشتمین محصول پرسابقه در کل دنیای خودرو می‌باشد. تنها نام‌هایی که سابقه‌ی بیشتری نسبت به کرولا داشته و هنوز هم استفاده می‌شوند عبارت‌اند از شورولت سابربن و کوروت، فورد سری F و موستانگ، مرسدس بنز SL، پورشه ۹۱۱ و تویوتا لندکروزر.لینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

Tags:  

دیدگاه ها