منو

جذب سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق

جذب سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق

بسیاری به فعالیت در دنیای اینترنت علاقه زیادی دارند. این در حالی است که انجام کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه ممکن نیست. در زیر به روش های اشاره می‎کنیم که می‎تواند در جذب سرمایه به کارآفرینان کمک کند

استارت آپ

.

  • استفاده از سرمایه‌ های شخصی

استفاده از سرمایه گذاری‏ها‎ی شخصی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اولویت است. به عبارت دیگر، کسانی که قصد دارند تا در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت کنند، باید ابتدا به داشته‏ها‎ و سرمایه‏ها‎ی خود تکیه نمایند. پس انداز کردن و آینده نگری یکی از خصیصه‏ ها‎ی مهم کارآفرینان است.

  • درخواست حمایت از خانواده و دوستان

دوستان و خانواده اولین کسانی هستند که به عنوان می‎توانند به کارآفرینان کمک های مالی کنند. زیرا آنها بخوبی کارآفرین را می‎شناسند و می‎توانند به عنوان یک حامی، او را در اجرای ایده کسب و کار اینترنتی کمک کنند.

  • قرض همتا به همتا

قرض همتا به همتا به شیوه ای از جذب سرمایه برای کسب و کار اینترنتی گفته می‎شود که در آن افراد دور هم جمع شده و به یکدیگر پول قرض می‎دهند که متداولترین روش برای تامین سرمایه است. بعنوان نمونه کسب و کارهای کوچکی که در میان بسیاری از خانواده‏ها‎ انجام می‎شود و اقوام و خویشاوندان با این شیوه از یکدیگر حمایت می‎کنند، نوعی قرض همتا به همتا محسوب می‎شود. یکی از شرایط این روش، هم ردیف بودن دو طرف است.

  • تامین جمعی سرمایه

در روش تامین سرمایه جمعی، اینترنت نقش مهمی را برای پیدا کردن گروه‏ها‎یی با افکار مشابه ایفا می‎کند. به این معنا که می‎توان با راه اندازی یک کمپین حمایتی، تعداد زیادی از افراد را بعنوان حامی و سرمایه گذار جذب نمود. این روش جذب سرمایه، در بسیاری از شرکت‌های غیرانتفاعی‌ و هم‌چنین در فاز پیش ‌فروش بسیاری از محصولات و پروژه‌ها کاربرد دارد.

  • دریافت وام‌های خُرد بانکی

دریافت اعتبار و وام‏ها‎ی خرد بانکی یکی دیگر از روش‏ها‎ی تامین سرمایه از سوی موسسات غیرانتفاعی و شرکت‏ها‎ی خصوصی است. بانک ها برای ترویج کارآفرینی، میزان مشخصی از اعتبارات خود را بصورت وام‌های کوچک تا سقفی معین پرداخت می‎ کنند.

  • سرمایه‌گذاری سفارش خرید

در ابتدای هر فعالیت اقتصادی، نقدینگی بصورتی که انتظار می‎رود، وجود ندارد. در نتیجه بزرگترین مشکل کسب و کار اینترنتی نوپا، عدم توانایی در برآورده ساختن نیاز مشتریانی است که سفارشات بزرگ دارند. برای رفع این مشکل می‎توان از سرمایه گذران استفاده و سپس سود حاصل را بشکل توافقی تقسیم کرد.

دسته بندی ها: کسب و کار دیجیتال

دیدگاه ها