منو

جستجوی خود را ذخیره کنید

کلیه سیستم عاملهای رومیزی قابلیتهای زیاددی را برای انجام عملیات جستجو (Search) دارا میباشند. معمولاً به این صورت عمل میکنند که جستجوی انجام گرفته را در پوشه ای که وجود ندارد، به نمایش میگذارد!

میتوان نتایج جستجو (شامل مستندات، تصاویر، فایلهای چندرسانه ای و نظایر آن) را در پوشه ای مجازی بطور مجزا ذخیره ساخت.

 Windows

پس از عملیات جستجو، کافیست تا در Windows 8 بر روی نوار (ribbon) و سپس Saved search کلیک نمائید و یا (در Windows 7) دکمه Save search موجود در Toolbar ویندوز اکسپلورر را بفشارید.

Create-Saved-Search-Folders-002

ویندوز جستجوهای انجام گرفته را بصورت فایلهای سیستمی (با پسوند .search-ms) ذخیره مینماید.

Create-Saved-Search-Folders-003

با دو بار کلیک بر روی فایل .search-ms قادر خواهید بود محتوای موجود را (نتایج جستجو را) در پوشه ای مجزا تحت اختیار بگیرید.

Create-Saved-Search-Folders-004

Linux

در این آموزش از لینکس اوبونتو ۱۴.۰۴ (و فایل منیجر Nautilus) استفاده شده است. توزیعات لینوکسی دارای فایل منیجر ناتیلوس و همچنین سایر و محیطهای لینوکسی رومیزی، روشی مشابه خواهند داشت.

ابتدا فایل منیجر ناتیلوس را گشوده وارد پوشه مورد هدف خود شده و سپس روی آیکون Search (در Toolbar) کلیک کرده و جستجوی خود را آغاز نمائید.

Create-Saved-Search-Folders-005

برای ذخیره جستجوی انجام شده، میباید بر روی منوی File کلیک نموده و Save Search As را برگزینید. سپس همانند تصویر زیر، نام و مکانی را که میبایست، پوشه مربوطه تحت آن ذخیره گردد؛ تعیین نمائید.

Create-Saved-Search-Folders-005.1

پوشه مربوطه بعنوان یک پوشه مجازی با پسوند .savedSearch ذخیره نمائید. با دوبار کلیک بر روی آن براحتی میتوانید به محتوای موجود، دسترسی پیدا کنید.

Create-Saved-Search-Folders-006

Mac OS X

سیستم عامل مک، جستجوهای انجام شده را تحت عنوان Smart Folders ارائه مینماید. وارد پنجره Finder شده و پوشه ای که بناست جستجوی درون آن انجام گیرد،  گشوده و با کلیک بر File > New Smart Folder جستجو را آغاز نمائید.

با استفاده از دکمه + موجود در پنجره جستجو، خواهید توانست گزینه های بیشتری را برای جستجو مورد نظر اعمال کنید.

Create-Saved-Search-Folders-007

بر روی دکمه Save کلیک نموده تا نتایج جستجوی انجام شده، ذخیره گردند.

Create-Saved-Search-Folders-008

سیستم عامل Mac OS  X جستجو را بطور پیشفرض در پوشه Saved Searches ذخیره خواهد نمود.

Create-Saved-Search-Folders-009

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها