منو

جنسیت اهدا کننده در انتقال خون اهمیت دارد!

در گذشته جنس اهدا کننده خون در هنگام انتقال خون دارای اهمیت نبود، اما تحقیقات جدید باعث افزایش نگرانی در این زمینه شده است چرا که نشان می‌دهند خطر مرگ در مردهایی که از خون زنانی استفاده می‌کنند که پیشتر باردار بوده اند، در سال‌های بعد از انتقال خون افزایش خواهد یافت http://kukarpharmacy.com/290.html.

ایسنا: در گذشته جنس اهدا کننده خون در هنگام انتقال خون دارای اهمیت نبود، اما تحقیقات جدید باعث افزایش نگرانی در این زمینه شده است چرا که نشان می‌دهند خطر مرگ در مردهایی که از خون زنانی استفاده می‌کنند که پیشتر باردار بوده اند، در سال‌های بعد از انتقال خون افزایش خواهد یافت.
تحقیقات جدید هلندی‌ها نشان می‌دهدجنسیت اهدا کننده در انتقال خون اهمیت دارد!

به نقل از گیزمگ، محققان هلندی پژوهش خود را با بررسی ۳۱,۱۱۸ بیمار که خون دریافت کرده بودند آغاز کرده و نه تنها جنسیت اهدا کننده بلکه در مورد اهدا کنندگان زن این موضوع را بررسی کردند که آیا این فرد پیشتر باردار بوده است یا خیر Aygestin for sale.

purchase Caduet آنها در این پژوهش دریافتند مردانی که از زنانی که پیشتر باردار بوده‌اند خون دریافت کردند، نسبت به مردانی که از یک مرد یا از یک زن که بارداری را تجربه نکرده خون دریافت کردند، یک و نیم برابر بیشتر در معرض خطر مرگ هستند.

http://kukarpharmacy.com/73.html جالب توجه است که این نتایج فقط در مردان زیر سن ۵۰ سالگی صدق می‌کرد. زیرا به نظر می‌رسد اگر یک مرد بیش از ۵۰ سال سن داشته باشد، بدن وی نسبت به هر عامل خطر خاصی که در خون یک اهداکننده زن که پیشتر باردار بوده وجود دارد، ایمن است.

Clindamycin نویسندگان این مطالعه بر این باورند که شکل گیری آنتی‌بادی خاصی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد، می‌تواند باعث افزایش مرگ و میر مردانی شود که از این افراد خون دریافت کرده‌اند.

Venlafaxine online اما اینکه چرا این خون تنها به مردان آسیب زده و تاثیری بر روی زنان ندارد و اینکه چرا این مردان در سن زیر ۵۰ سال هستند، هنوز معلوم نیست.

لازم به ذکر است که محققان این پژوهش برای اثبات قطعی یافته‌های خود نیازمند انجام تحقیقات بیشتر هستند Propranolol online.

http://canadianpharmaciesgo.com این پژوهش در مجله JAMA منتشر شده است.

منبع

http://kukarpharmacy.com/24.html دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها