منو

حذف کابل های امنیتی از فروشگاه های اپل

به گزارش ای ماسیس :

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل به صورت نامحسوس در حال جمع آوری کابل های امنیتی متصل به محصولات خود در نمایندگی های فروش این شرکت است.

وب سایت فرصت امروز – گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل به صورت نامحسوس در حال جمع آوری کابل های امنیتی متصل به محصولات خود در نمایندگی های فروش این شرکت است. گفتنی است این کابل ها در اغلب فروشگاه های محصولات الکترونیکی نظیر موبایل و تبلت به منظور جلوگیری از سرقت احتمالی نمونه محصولات به نمایش گذاشته شده مورد استفاده قرار می گیرد.
اپل کابل های امنیتی را از فروشگاه های خود حذف می کند

اقدام اخیر اپل در جمع آوری کابل های امنیتی خود در شرایطی صورت می پذیرد که بسیاری معتقدند حذف این کابل ها موجب افزایش احتمال سرقت محصولات اپل شود، اما به نظر می رسد که مدیران اپل نگرانی چندانی از این بابت ندارند.

نمایندگی فروش اپل در لندن که یکی از بهترین فروشگاه های این شرکت آمریکایی محسوب می شود اخیرا مورد بازطراحی قرار گرفته و طبق اعلام قبلی قرار است در هفته جاری فعالیت خود را از سر بگیرد. براساس مشاهدات صورت گرفته، هنگامی که مشتریان به این فروشگاه وارد شوند، خواهند دید که دیگر نمونه محصولات موجود در فروشگاه با کابل های امنیتی به میز متصل نشده اند. گفتنی است براساس گزارش های موجود، دو فروشگاه دیگر اپل در انگلستان و یک فروشگاه این شرکت در کانادا نیز کابل های امنیتی متصل کننده را جمع آوری کرده اند.

در این راستا بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات نسبت به اقدام اخیر اپل واکنش نشان داده و سعی در یافتن پاسخی مناسب دارند. این در شرایطی است که یک سخنگوی شرکت اپل در گفت وگو با رسانه ها اظهار داشت: «حذف کابل های امنیتی متصل کننده به مشتریان اجازه می دهد تا گوشی یا تبلت موردنظر را به آسانی در دست گرفته یا در جیب خود قرار دهند.

با این حال مدیران بخش فروش اپل نسبت به تامین امنیت محصولات خود بی توجه نبوده و در صورتی که نمونه محصولات موجود در فروشگاه به سرقت رود، به هنگام خروج سارق از فروشگاه تمامی زنگ های هشدار دهنده به صدا درخواهند آمد و حتی در صورت از کار افتادن هشداردهنده ها می توان به کالای سرقت شده متصل شد و آن را از کار انداخت.»



لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها