منو

خانم ها مراقب این ۷ عامل سکته مغزی باشید

order Myambutol

http://kukarpharmacy.com/274.html به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان، عوامل متعددی در بروز این مشکل فلج کننده وجود دارد. برخی عوامل خطر سکته مغزی در خانم ها و آقایان متفاوت است. بنابراین خانم ها باید به برخی عوامل بیشتر دقت کنند. در این مطلب هفت مورد از این عوامل مهم را ذکر می کنیم.

Frumil over the counter مشکل قلبی

فیبریلاسیون دهلیزی (شایع ترین نوع ضربان قلب نامنظم) یکی از عوامل مهم بروز سکته مغزی است که در خانم ها بیش از آقایان تاثیر دارد. چون اکثر خانم ها دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند و از طرف دیگر به خاطر اینکه خانم هایی که به این مشکل مبتلا هستند بیش از آقایان با عوارض عروقی آن مواجه می شوند.

Stromectol online برای مقابله و پیشگیری از این مشکل باید به پزشک مراجعه کرد. اگر میزان خطر بالا باشد مصرف داروهای ضدانعقاد خون می تواند به پیشگیری از بروز مشکلات جدی تر کمک کند.

عدم تحرک بدنی کافی http://modafinilgg.com/

بی تحرکی یکی از عوامل خطرناک بروز سکته مغزی است. نتایج پژوهشی که در سال های اخیر توسط محققان فرانسوی انجام شده نشان می دهد فقط ۵۳ درصد خانم ها توانسته اند آن میزان که سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند تحرک بدنی داشته باشد cheap Testosterone online.

generic Estrace online متخصصان توصیه می کنند خانم های بین ۱۸ تا ۶۴ سال در طول هفته حداقل باید ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط داشته باشند و یا اینکه هر هفته ۷۵ دقیقه ورزش های قدرتی با شدت بالا انجام دهند. البته ترکیب فعالیت های سبک و شدیدتر می تواند برای سلامتی مفیدتر باشد. توصیه می کنیم خانم ها تحرک بدنی منظم داشته باشند. این کار خطر بروز سکته مغزی را به میزان یک سوم کاهش می دهد.

Wellbutrin for sale ابتلا به دیابت

http://kukarpharmacy.com/182.html دیابت یکی از عوامل شناخته شده سکته مغزی در آقایان و خانم ها است. اما به عقیده محققان تاثیر این عامل در خانم ها بیشتر از آقایان است. برای پیشگیری اولیه از ابتلا به دیابت و در نتیجه آن پیشگیری از بروز سکته مغزی لازم است که خانم ها فعالیت بدنی منظم داشته باشند و از بروز اضافه وزن خودداری کنند.

علاوه براین خانم ها باید به طور مربت قند و فشار خون را کنترل کنند. چون اینها نیز جزو عوامل بروز دیابت هستند. خانم هایی که به دیابت مبتلا هستند باید با دقت بیشتری بیماری خود را کنترل کنند، چون قدرت مخرب دیابت در خانم ها به مراتب بیشتر از آقایان است Viagra for sale.

مصرف قرص های ضدبارداری یا درمان های یائسگی buy Danazol

به عقیده متخصصان خطر عروقی در بین خانم هایی که داروهای حاوی استروژن مصرف می کنند تا حدودی بیشتر است. البته این بدین معنا نیست که همه خانم ها نمی توانند قرص ضدبارداری مصرف کنند Glucovance for sale.

http://kukarpharmacy.com/319.html برخی از قرص ها برای خانم هایی که عوامل افزایش دهنده خطر مانند مصرف دخانیات یا میگرن دارند توصیه نمی شود. اگر سابقه خانوادگی سکته مغزی نیز دارید بهتر است از قرص های ضدبارداری استفاده نکنید.

این شرایط در مورد خانم های یائسه ای که داروهای هورمونی جایگزین (هورمون درمانی) مصرف می کنند نیز صدق می کند. به طور کلی این درمان ها برای خانم هایی که پیش زمینه بروز مشکلات عروقی را دارند (خانم هایی که سابقه خانوادگی یا سابقه سکته مغزی را دارند) توصیه نمی شود.

cheap Namenda فشار خون بارداری

فشار خون بالا جزو عوامل افزایش دهنده ابتلا به سکته مغزی در آقایان و خانم ها است، اما در بین خانم ها یک مورد ویژه وجود دارد. بارداری دوره ای است که تاثیر زیادی در سلامت خانم ها دارد levitra.

Cephalexin over the counter خانم هایی که دچار فشار خون بارداری یا عوارض پرفشاری خون می شوند بیشتر در معرض سکته مغزی در سال های بعد قرار می گیرند. برای پیشگیری از این مسئله، خانم هایی که دچار فشارخون بارداری شده اند، باید با دقت بیشتری در طول زندگی خون فشار خون شان را کنترل کرده و تحت درمان باشند.

مصرف دخانیات Sumycin online

cheap Vrikshamla مصرف دخانیات یک عامل مهم در بروز سکته مغزی و سکته قلبی در خانم ها و آقایان است. باید بدانید مصرف سیگار در افراد زیر ۵۵ سال خطر بروز سکته مغزی را دو برابر می کند. برای پیشگیری از این مسئله لازم است که هر چه زودتر مصرف سیگار را ترک کنید. چون سال ها طول می کشد تا ترک آن اثر کرده و خطر سکته مغزی را کاهش دهد.

نتایج پژوهش های انجام شده نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در خانم هایی که ۵ تا ۱۰ سال از زمان ترک آنها می گذرد، به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است. این تاثیر بعد از ۲۰ سال همانند مورد مشابه غیرسیگاری ها می شود. بنابراین هر چه زودتر سیگار را ترک کنید به نفع تان است http://kukarpharmacy.com/160.html.

آلودگی هوا generic Lisinopril online

http://kukarpharmacy.com/40.html متاسفانه عوامل افزایش دهنده خطر بروز بیماری های قلبی عروقی روز به روز در سطح جهان در حال افزایش است. یکی از این عوامل آلودگی هوا و بویژه مسئله مربوط به ریزگردها است. نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده نشان می دهد آلودگی هوا به یکی از اصلی ترین عوامل خطر بروز سکته مغزی تبدیل شده است.

بدون شک به راحتی نمی توان از خطرات و مضرات آلودگی هوا در امان بود. اما توصیه می شود در روزهایی که هوا آلوده است، از رفتن به بیرون از منزل و انجام فعالیت های بدنی در هوای آزاد خودداری کنید buy Diovan.

منبع : جام جم آنلاین

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها