منو

خلاء قانونی برای خدمت و رسیدگی به جانبازان وجود ندارد

سید مرتضی خاتمی به مناسب روز «جانباز» در جام حم آنلاین بیان کرد: ما هر چه در حق این عزیزان خدمت کنیم باز هم کم است، هرچند که ما از ظرفیت های گوناگون برای رسیدگی به وضع جانبازان درست استفاده نکردیم و به عبارتی آن حداقل ها را نیز برای همه جانبازان نتوانستیم فراهم کنیم.

وی یکی از سازمان های خدمت رسان به جانبازان را بنیاد شهید و ایثارگران دانست و گفت: کل ظرفیت سازمان های دولتی باید برای خدمات رسانی به جانبازان کشور به کار گرفته شود، همچنین مجلس شورای اسلامی در زمینه تقنینی و نظارت بر آنچه که در مورد جانبازان تاکنون تصویب شده باید تا آنجا که می تواند آنها را اجرایی کند.

خاتمی خاطرنشان کرد: البته خلاء قانونی آنچنانی برای خدمت و رسیدگی به جانبازان وجود ندارد و اگر هم باشد قطعا بنیاد شهید و امور ایثارگران باید از طریق دولت به مجلس و فراکسیون جانبازان و ایثارگران برسانند چرا که مجلس آمادگی این را دارد که در مورد این جمع از جان گذشته خدمات خود را به اکمال برساند.

خاتمی اشاره کرد: جانبازان کشور به دو دسته تقسیم می شوند، عده اول جانبازانی هستند که خودشان به صورت فعال به دنبال گرفتن خدمات طبق قوانین و مقررات اند و یا افراد خانواده برایشان این این کارها را انجام می دهند، اما عمدتا مشکل بر سر جانبازانی است که کسی را در اطراف خود ندارند تا به دنبال گرفتن این چنین خدماتی باشند.

به گفته وی، از متولیان امر انتظار می رود که به صورت فعال به این دسته جانبازان رسیدگی کنند چرا که جانبازان کشور با توجه به این که کارشان خدایی بوده و در مسیر خدمت به کشور و نظام گام برداشتند خودشان توقعی ندارند و از مراجعه و سوال کردن در این زمینه پرهیز می کنند لذا متولیان ذی ربط باید به آنان رسیدگی کرده و خدمت مورد نیازشان را تامین کنند.

منبع : جام جم آنلاین

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها