منو

خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد

به گزارش ای ماسیس :

شرکت مالزیایی پروتون که به‌تازگی با عرضهٔ محصولات جدید بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد.

وب سایت پدال – امیر دهقان: شرکت مالزیایی پروتون که به‌تازگی با عرضهٔ محصولات جدید بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد. یکی از مقامات عالی‌رتبهٔ پروتون به سایت مالزیایی «PaulTan» گفته است که این شرکت در حال ‌توسعهٔ یک SUV است.
پروتون قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد
هرچند هیچ جزئیات رسمی در مورد این خودرو منتشر نشده است اما گفته شده که احتمالاً بر اساس سوزوکی ویتارا ساخته خواهد شد زیرا دو شرکت پروتون و سوزوکی در حال حاضر با یکدیگر همکاری دارند به‌گونه‌ای که پروتون یک نسخهٔ ری‌بج شده (تغییر برند داده شده) از MPV سوزوکی Ertiga را تولید می‌کند. ازاین‌رو این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که پروتون از همکاری با سوزوکی جهت ساخت یک SUV بهترین استفاده را به عمل آورَد.

پروتون قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد

اگر پروتون SUV خود را بر اساس ویتارا تولید کند می‌توان انتظار داشت که از همان طیف موتورهای ویتارا برای آن استفاده شود. این بدان معناست که SUV پروتون به‌صورت استاندارد با پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری بنزینی تنفس طبیعی ارائه خواهد شد که ۱۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۶ نیوتن متر گشتاور دارد. نیروی این موتور نیز توسط یک گیربکس ۶ سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می‌کند.

پروتون قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد
البته پروتون می‌تواند پیشرانهٔ ۱.۴ لیتری توربوی مدل ویتارا S را هم به عاریه گیرد. موتوری که ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. همانند دیگر محصولات کنونی پروتون، این SUV جدید هم عمدتاً در بازار خانگی شرکت یعنی در مالزی عرضه می‌شود اما این احتمال وجود دارد که شاید راه خود را به جنوب آمریکا، انگلستان و استرالیا هم باز کند.لینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

دیدگاه ها