منو

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران

به گزارش ای ماسیس :

وقتی اسم خودروی ارزان به گوش مان می خورد بلافاصله یاد پیکان و پراید می افتیم. آن قدیمی هایشان البته. وقتی پنج میلیون و هفت میلیون تومان فروخته می شدند. احتمالا خودمان را آماده می کنیم تا ساده ترین چیزها را از رویش برداشته باشند.

روزنامه هفت صبح: مقایسه قیمت دلاری و ریالی ۱۳ خودروی اقتصادی دنیا نشان می دهد که پس از طی مراحل مربوط به گمرک کشور، قیمت آنها به بالای ۱۰۰ میلیون می رسد.

وقتی اسم خودروی ارزان به گوش مان می خورد بلافاصله یاد پیکان و پراید می افتیم. آن قدیمی هایشان البته. وقتی پنج میلیون و هفت میلیون تومان فروخته می شدند. احتمالا خودمان را آماده می کنیم تا ساده ترین چیزها را از رویش برداشته باشند و شیشه بالابر برقی را به عنوان آپشن تهیه کنیم. برای خارجی ها اما اوضاع فرق می کند. باور می کنید آنها خودروهایی مانند رنو کپچر|، هیوندای اکسنت، سانگ یانک تیولی، رنو داستر، رنو سیمبل، رنو فلوئنس، رنو اسکالا، کیا ریو و پیکانتو و تویوتا یاریس را به عنوان خودروهای ارزان قیمت می شناسند؟ همین خودروها را اگر در ایران بخواهید بخرید باید برایشان نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان بودجه کنار بگذارید. تازه اگر دست روی نمونه های فول شان بگذارید، خرج تان بالای ۱۰۰ میلیون تومان خواهد شد.

رنو کپچر

طبق این گزارش در میان خودروهای ارزان قیمت سواری وارداتی، رنو کپچر بیشترین آمار را از آن خود کرده به طوری که تنها در دو ماهه نخست سال جاری، تعداد ۸۲۹ دستگاه از این خودرو وارد کشور شده، این تعداد خودرو وارداتی بیش از ۱۳ میلیون دلار ارزش دلاری و ۶۶۰ میلیارد ریال ارزش ریالی داشته است. گفتنی است رنو کپچر در نمایندگی های داخل کشور ۱۰۹ میلیون و در بازار آزاد ۱۰۵ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


هیوندای اکسنت

اما دومین خودروی ارزان قیمت که بیشترین سهم واردات را از آن خودکرده، سواری هیوندای اکسنت بوده است. گفتنی است طی دو ماهه نخست سال ۹۵ تعداد ۳۲۶ دستگاه از این سواری به ارزش دلاری چهار میلیون معادل ۹۷ میلیارد ریال وارد کشور شده است که هر کدام شان ۱۴ هزار و ۷۴۵ دلار معادل ۵۱ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۹۳۴ تومان ارزش دارد. با این حال اکسنت فول مدل ۲۰۱۶ در نمایندگی های کشور به قیمت ۱۱۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۰۳ میلیون تومان فروخته می شود.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


رنو فلوئنس

از دیگر محصولات بازار فرانسه سواری رنو فلوئنس است. از این خودرو ۷۱ دستگاه به ارزش بیش از ۶۵۰ هزار دلار معادل ۲۱ میلیارد ریال وارد کشور شده است. از آن نمونه های زیادی در کشور پیدا می کنید؛ مثلا مدل دنده دستی ۲۰۱۶ آن در نمایندگی ۸۷ میلیون و در بازار آزاد ۹۲ میلیون تومان فروخته می شود اما نمونه دنده اتومات فول آن در نمایندگی و بازار آزاد به ترتیب ۱۲۷ میلیون و ۱۲۰ میلیون قیمت دارد.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


سانگ یانگ تیولی

سومین خودروی پرطرفدار بازار تیولی است که به تازگی وارد بازار خودرو شده است. از این خودرو تعداد ۱۷۱ دستگاه به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار معادل ۵۳ میلیارد ریال وارد کشور شده است. تیولی در بازار داخلی ۹۴ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان به فروش می رسد و برای خرید آن از بازار آزاد به ۱۰۵ میلیون تومان پول نیاز دارید.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


چری تیگو ۵

یکی از خودروهای بازار شاسی بلند کشور چین چری تیگو ۵ است که از این خودرو در دو ماه نخست سال جاری تنها چهار دستگاه به ارزش ۵۰ هزار دلار معادل یک میلیارد ریال وارد کشور شده است. مدل پایه این خودروی چینی در نمایندگی های ایرانی خودروساز ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می شود و برای مدل های لاکچری و کامفورت باید به ترتیب ۸۸ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول بدهید.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


رنو سیمبل

یکی دیگر از تازه واردهای بازار خودروی خارجی رنو سیمبل است که از آن ۱۰۴ دستگاه وارد کشور شده. ارزش کلی آنها به بیش از یک میلیون دلار و معادل ۳۴ میلیارد ریال می رسد. این خودروی فرانسوی در نمایندگی های ایران به قیمت ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و در بازار آزاد تا ۶۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


تویوتا یاریس هاچ بک

از دیگر ارزان های بازار ژاپن می توان به یاریس هاچ بک اشاره کرد که هم کلاس خودروی هیوندای i20 است. از این خودرو ۴۷ دستگاه به ارزش ۷۰۰ هزار دلار معادل ۲۱ میلیارد ریال وارد کشور شده است و در نمایندگی ها آن را ۱۱۴ میلیون و در بازار آزاد ۱۱۲ میلیون تومان می فروشند.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


هیوندای i20

هیوندای هاچ بک i20 یک خودروی کوچک و با مصرف پایین مخصوص استفاده شهری است. در دو ماهه ابتدایی سال جاری ۵۵ دستگاه از این خودرو به ارزش ۶۷۵ هزار دلار معادل ۱۹ میلیارد ریال وارد کشور شده است. قیمت نمونه فول این خودرو در نمایندگی های ایران ۸۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


رنو داستر

رنو داستر یکی از خودروهای شاسی بلند شهری است که طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. گفتنی است در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۹۵ تعداد ۱۰۵ دستگاه از این سواری وارد کشور شده که ارزش آن به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار معادل ۱۸ میلیارد ریال می رسد. این کراس اور شهری در بازار داخل بین ۹۵ تا ۱۱۴ میلیون تومان قیمت دارد. ساده ترین و ارزان ترین نمونه داستر ۲WD است که نمونهاتومات آن ۹۵ میلیون فروخته می شود و گران ترین نمونه مدل دو دیفرانسیل و اتوماتیک با موتور ۲۰۰۰ سی سی است که ۱۱۴ میلیون تومان فروخته می شود.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


رنو اسکالا هاچ بک

از دیگر محصولات فرانسوی وارد شده به کشور می توان به خودروی رنو اسکالا اشاره کرد که از این سواری تعداد شش دستگاه در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۹۵ وارد کشور شده است که ارزش آن به ۸۰ هزار دلار معادل ۲ میلیارد ریال می رسد. این خودرو به شرط فول بودن در نمایندگی ها ۱۲۶ میلیون و در بازار آزاد ۱۱۸ میلیون تومان فروخته می شود. اگر قصد خرید نمونه نیمه فول آن را داشته باشید، خرج تان می شود ۱۱۶ میلیون تومان در نمایندگی ها و ۱۰۹ میلیون تومان در بازار آزاد کروک دنده اتومات آن هم وجود دارد که نمایندگی ها آن را ۱۸۰ میلیون و در بازار آزاد ۱۸۶ میلیون تومان می فروشند.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


کیا پیکانتو

از گروه خودروسازی کیا، پیکانتو ارزش ۱۱ هزار دلار معادل ۳۲۴ میلیون ریال دارد اما در نمایندگی های داخل کشور همین خودرو ۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


تویوتا یاریس صندوق دار

خودرویی از خانواده چشم بادامی ها که از آن تعداد ۵۰ دستگاه در ابتدای سال ۹۵ وارد کشور شده است، ارزش واردات این خودروی ژاپنی ۷۸۱ هزار دلار معادل ۲۳ میلیون ریال است. مدل ۱۵۰۰ سی سی آن را نمایندگی ها ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۱۶ میلیون تومان می فروشند.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایران


کیا ریو ۲۰۱۶

این خودرو به قیمت ۱۴ هزار و ۱۶۵ هزار و ۱۶۵ دلار معادل ۴۹ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۲۳۶ تومان در بازار اروپا به فروش می رسد اما مین خودرو در نمایندگی های کشور ۱۱۵ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۰۹ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروهای ارزان قیمت خارجی ها در ایرانلینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

دیدگاه ها