منو

خودروی شورولت، تسلا را شکست داد

به گزارش ای ماسیس :

شورولت بولت به‌عنوان یک هاچ‌بک تمام برقی برای اولین بار در نمایشگاه CES امسال رونمایی شد. اما شورولت به‌تازگی بُرد مسافت این هاچ‌بک تمام برقی را طبق اندازه‌گیری‌های EPA (آژانس حفاظت محیط‌زیست ایالات‌متحده) اعلام کرده است.

وب سایت پدال: شورولت بولت به‌عنوان یک هاچ‌بک تمام برقی برای اولین بار در نمایشگاه CES امسال رونمایی شد. اما شورولت به‌تازگی بُرد مسافت این هاچ‌بک تمام برقی را طبق اندازه‌گیری‌های EPA (آژانس حفاظت محیط‌زیست ایالات‌متحده) اعلام کرده است.
خودروی الکتریکی شورولت که تسلا مدل۳ را شکست داد

بولت با یک‌بار شارژ کامل باطری‌ها می‌تواند مسافت قابل‌توجه ۳۸۰ کیلومتر را طی کند.این رقم حدود ۳۰ کیلومتر بیشتر از یکی از اصلی‌ترین رقبای بولت یعنی تسلا مدل ۳ است. علاوه بر این، امتیاز دیگر بولت نسبت به مدل ۳ این است که بولت ظرف چند ماه آینده برای فروش راهی نمایندگی‌های شورولت می‌شود یعنی یک سال زودتر از عرضهٔ تسلا مدل ۳.

خودروی الکتریکی شورولت که تسلا مدل۳ را شکست داد

برای پی بردن به بُرد مناسب بولت می‌توان آن‌را با یکی دیگر از جدیدترین خودروهای الکتریکی جنرال موتورز یعنی شورولت اسپارک EV مقایسه کرد که بُردی معادل تنها ۱۳۰ کیلومتر دارد. شورولت بولت مجهز به قوای محرکهٔ تمام برقی شامل یک موتور الکتریکی ظرفیت بالا است که ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. برق موردنیاز این موتور توسط یک پک باطری ۶۰ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که توسط شرکت LG ساخته شده و در کف خودرو نصب شده است.

خودروی الکتریکی شورولت که تسلا مدل۳ را شکست داد

این موتور برقی به‌اندازهٔ کافی توان دارد که بولت را درزمانی کمتر از ۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند. در کنار بُرد عالی، مزیت کلیدی دیگر شورولت بولت قیمت مناسب آن است که از حدود ۳۷,۵۰۰ دلار شروع شده و پس از تخفیف‌های مالیاتی به کمتر از ۳۰ هزار دلار خواهد رسید. بدین ترتیب شورولت بولت نه‌تنها تا حد قابل‌توجهی ارزان‌تر از ب‌ام‌و I3 است، بلکه حتی قیمت کمتری هم از محصول آیندهٔ تسلا مدل ۳ دارد.

خودروی الکتریکی شورولت که تسلا مدل۳ را شکست داد
خودروی الکتریکی شورولت که تسلا مدل۳ را شکست دادلینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها