منو

خودروی عجیب رنو

به گزارش ای ماسیس :

رنو در ساعات پیش همزمان با افتتاحیه نمایشگاه خودرویی پاریس ۲۰۱۶ از مدل مفهومی خودروی خودران و الکتریکی پیشرفته‌ای به نام “ترزور” رونمایی کرد.

عصر ایران: این طراحی براق و دو در از مدل مفهومی “ترزور”، احتمالا نگاه ریخت‌شناسی و ظاهری به ویژگی مدل‌های آینده رنو است. این دقیقا برخلاف چیزی است که اینک از خودروهای الماس نشان رنو می‌بینیم.
خودروی عجیب رنو
خودروی عجیب رنو
نمای خارجی این خودرو از فیبر کربن ساخته شده و خطوط نرم افقی از نماس راست در جلو تا انتهای خودرو به صورت شناور کشیده شده‌اند.
خودروی عجیب رنو
جلو پنجره مشبک خورو در مدل‌های سنتی کاملا حذف شده و به جای آن شاهد هواکش‌ برای خنک کردن ترمزها هستیم. در نمای بیرونی خطوط قرمز دور شیشه جلو و حاشیه درها سریعا جلب توجه می‌کنند.
خودروی عجیب رنو
با وجود اینکه طراحی “تروزر” عجیب و چشم‌گیر است، اما اهمیت این مدل مفهومی در تکنولوژی نهفته در طراحی آن مطرح می شود. موتورهای الکتریکی این خودرو به وسیله کارخانه سازنده ابرخودروهای فرمول E ساخته شده است که با گشتاوری برابر ۳۸۰ نیوتن متر حدود ۳۵۰ اسب بخار قدرت دارد. ترزور تنها در ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
خودروی عجیب رنو
این خودرو در زیر پوست خود به ۲ باتری مجهز است که با فرایند ترمز به احیاء انرژی خود می پردازند. با وجود تمامی این تکنولوژی ها وزن این خودرو حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم برآورد شده که اهمیت زیادی در صنعت خودروسازی دارد.
خودروی عجیب رنو
این خودرو همچنین با قابلیت کامل خودرانی ارائه می‌شود. به دلیل این ویژگی فرمان پهن شده است تا کاربر بتواند از طریق آن دید پرسپکتیوی از جاده به دست آورد. این دید پرسپکتیو به وسیله صفحه نمایشگر بزرگ مرکزی با قابلیت پانورامیک ایجاد می‌شود که سخت‌افزار آن روی داشبورد قرار دارد. رنو اعلام کرده قصد دارد تا ویژگی خودران‌های خود را با شعار “دستان بسته، چشمان بسته” تا سال ۲۰۲۰ ارائه دهد.
فناوری صفحه نمایشگر مرکزی رنو کاملا پیشرفته و منحصر به فرد است و می‌تواند زوایای کور، گوشه‌ها و انحناها را به خوبی نشان دهد.لینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

دیدگاه ها