منو

درب خودرو را با آیفون باز کنید

به گزارش ای ماسیس :

گوشی آیفون برای صاحبش حکم کیف پول، دوربین و چراغ قوه را نیز دارد اما به زودی این گوشی، تبدیل به سوییچ ماشین نیز خواهد شد.

وب سایت آی تی ایران: گوشی آیفون برای صاحبش حکم کیف پول، دوربین و چراغ قوه را نیز دارد اما به زودی این گوشی، تبدیل به سوییچ ماشین نیز خواهد شد.
درب خودرو را با آیفون باز کنید

گزارش Bloomberg در مورد تجدید نظر شرکت اپل برای ساخت خودروی بدون راننده، به این مطلب نیز اشاره کرده است که “مسئولین اپل در نظر داشتند خودروی الکتریکی طراحی کنند که صاحب خود را با اثر انگشتش بشناسد و به طور اتوماتیک با فشار یک دگمه روشن شود و مسیریابی کند”. ایده باز کردن درب خودرو و استارت زدن توسط آیفون بسیار جالب به نظر می‌رسد، حتی اگر اپل خودروی بدون راننده را طراحی نکند.

درب خودرو را با آیفون باز کنید

از سال ۲۰۱۴ اپل اعلام کرد که پروژه خودروی بدون راننده را در دست اقدام دارد و در حقیقت اولین شرکتی بود که ایده فرستاده پیغام بازگشایی قفل اتومبیل از طریق گوشی همراه را در می ۲۰۱۶ عنوان کرد اما برنامه ها و نرم افزارهای دیگر به سرعت از اپل پیشی گرفتند و ازاین ایده استفاده کردند. کاربر برنامه هایی همچون Viper Smartphone و یک اپلیکیشن مخصوص خودروهای BMW می توانند قفل خودروهای خود را از طریق این برنامه‌ها باز کنند.

مشتریان شرکت Hyundai هم با برنامه BlueLink در Google Play (که با ساعت های هوشمند اندروید هم کار می کند) می‌توانند قفل خودروهای خود را باز کنند و یا مکان آن را در پارکینگ پیدا کنند، با تمام این تفاسیر، ایده باز کردن خودرو با استفاده از اثر انگشت چندان دور از ذهن نیست و امیدواریم تا قبل از شروع سال ۲۰۱۷ شاهد این تکنولوژی در بازار باشیم.لینک منبع

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها