منو

درخواست مجدد FBI برای شکستن قفل آیفون

به گزارش ای ماسیس :

پلیس «اف بی آی» آمریکا بار دیگر از شرکت اپل برای شکستن قفل گوشی آیفون یک فرد ضارب در خواست کمک کرد.

خبرگزاری مهر – علیرضا کمندی: پلیس «اف بی آی» آمریکا بار دیگر از شرکت اپل برای شکستن قفل گوشی آیفون یک فرد ضارب در خواست کمک کرد.
درخواست مجدد «اف بی آی» برای شکستن قفل گوشی آیفون

به نقل از «نکست وب»، پلیس «اف بی آی» آمریکا برای رمز گشایی از یک پرونده تروریستی در این کشور، از شرکت اپل درخواست شکستن قفل یک گوشی آیفون را کرد تا سرنخ های احتمالی همدستی این تروریست با شبکه داعش را به دست آورد.

این در حالی است که پلیس «اف بی آی» در مورد یک پرونده تروریستی دیگر که اوایل سال جاری میلادی در آمریکا به وقوع پیوست، چنین در خواستی را از شرکت اپل داشت اما با مقاومت شدید این کمپانی روبرو شد.

ماه گذشته میلادی، فردی با نام «دهیر آدن» در آمریکا با ضربات چاقو موجب از پای درآمدن ۱۰ نفر در یک فروشگاه شد که سرانجام با ضرب گلوله پلیس از پای درآمد اما با توجه به گوشی آیفونی که از این شخص ضارب به دست آمده، پلیس «اف بی آی» احتمال همدستی این فرد را با داعش می دهد که شکستن قفل گوشی او می تواند به ابهامات این پرونده خاتمه دهد.

البته طبق گزارشات ارسالی، پلیس «اف بی آی» اعلام کرده که در صورت عدم همکاری شرکت اپل، رمزگشایی گوشی آیفون برای این نهاد امنیتی آمریکا در حدود یک میلیون دلار آب می خورد.لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها