منو

دردسر پشت دردسر برای سامسونگ

به گزارش ای ماسیس :

یک ضرب المثل معروف هست که اگر یک مشکلی پیش آمد، منتظر دومی باشد و اگر دومی هم اتفاق افتاد تا سه نشه بازی نشه و باید منتظر سومی هم باشی. در ادامه همراه باشید تا کمی بیشتر با اوضاع سامسونگ آشنا شوید.

وب سایت ترنجی: تعارف که نداریم؛ در ابتدای سال با رونمایی سامسونگ از گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج پیش‌بینی کردم که سامسونگ در سال ۲۰۱۶ می‌تواند برنده رقابت‌های سال باشد و به شدت سال پر باری را سپری کند اما اوضاع در حال حاضر اصلا خوب سپری نمی‌شود. یک ضرب المثل معروف هست که اگر یک مشکلی پیش آمد، منتظر دومی باشد و اگر دومی هم اتفاق افتاد تا سه نشه بازی نشه و باید منتظر سومی هم باشی.
توقف تولید اسمارت‌فون در بعضی از کارخانه‌های سامسونگ به دلیل زمین لرزه

بعد از این که سامسونگ برای تولید ۲.۵ میلیون گلکسی اس ۷ در ابتدا به مشکل برخورد کرد، همه ما امید داشتیم که آخرین مشکل برای این سری از دستگاه ها باشد. در واقع سری نوت سامسونگ را می‌توان متمایز ترین سری اسمارت‌فون ها دانست. سپس سامسونگ با مشکلی عجیب مواجه شد که یک سری از این دستگاه ها با باتری خراب عرضه شده‌اند و این قسمت عامل اصلی برای آتش گرفتن‌هایی تلقی شد که اخبار فناوری را زیر و رو کرد.

اما در سومین مشکل جدید برای سامسونگ، این شرکت چند کارخانه خود را تعطیل کرده است. در ۱۳ سپتامبر در کره جنوبی یک زلزله ۵.۸ ریشتری روی داد و این زلزله باعث شده است که نه تنها سامسونگ بلکه بعضی دیگر از شرکت ها جهت رعایت ایمنی خط های تولید خودشان را متوقف کنند. البته خطوط تعطیل شده بیشتر مربوط به قسمت قالب ریزی پلاستیک شاسی اسمارت‌فون‌ها مربوط می‌شود و تمام خطوط را شامل نشده است.

همین قسمت می‌تواند یک خبر خوب برای شرکت در این اوضاع نا بسامان به شمار آید. خطوط اصلی دیگر برای تولید پردازنده و ماژول‌های اصلی یک اسمارت‌فون فعلا در تولید قرار دارند و دچار مشکل خاصی نشده‌اند. البته از نظر بستر اصلی خسارت زیادی به سامسونگ وارد نشده است ولی برای حفظ امنیت بعضی از خطوط مجبور به توقف موقت هستند. که در نهایت همین توقف می‌تواند ضرر مالی ایجاد کند.

به گفته یکی از مقام های سامسونگ، این اتفاق تاخیری را در روند تولید و یا تحویل محصول ایجاد نخواهد کرد. در نهایت باید به این مورد اشاره کنیم که اگر در تحویل و یا آماده شدن سفارشات نوت ۷ تاخیری بوجود آید، نیابد شوکه شوید!لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها