منو

در هر ثانیه از اینترنت چه می‌گذرد؟

اینترنت مکان پرهیاهو و شلوغی است، در همین چند ثانیه که این خط را خواندید، بیش از دو هزار تماس اسکایپی آغاز شده است و بیش از ۷۰۰ عکس روی اینستاگرام بارگذاری شده‌اند.

 

 دسترسی به وب در جهان رشدی نجومی دارد،‌درحال حاضر بیش از ۳.۴ میلیارد انسان برابر با ۴۶.۱ درصد از جمعیت جهان آنلاین هستند درحالی‌ که میانگین هفتگی حضور در فضای مجازی برای بزرگسالان مسلط بر اینترنت ۲۷ ساعت است.

همراه داشتن گوشی‌های هوشمند وب‌گردی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را آسان‌تر ساخته‌است زیرا دیگر نیازی نیست برای ورود به اینترنت پشت میز کامپیوتر بنشینید یا لپ‌تاپتان را روشن کنید. با آگاهی از این موارد، شاید دانستن آمار آنچه در یک ثانیه در اینترنت رخ می‌دهد برایتان جالب‌تر باشد.

در هر ثانیه از اینترنت، ۳۵۹۵۰ گیگابایت ترافیک اینترنتی دست به دست می‌شود، حجمی برابر ۵۸۰۰ نسخه با کیفیت بالا از فیلم طولانی ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه.

در هر ثانیه در سرتاسر جهان ۵۴۹۰۷ جستجوی گوگلی، ۷۲۵۲ توئیت، ۱۲۵۴۰۶ نمایش فیلم یوتیوب و دو میلیون و ۵۰۱ هزار و ۱۸ ارسال ایمیل انجام می‌شود،‌درحالی که این ارقام با افزایش تعداد افراد آنلاین رشد می‌کنند.

اینترنت

وب‌سایت internet live stats تعداد وب‌سایت‌های آنلاین موجود را کمی بیش از یک میلیارد اعلام کرده‌است. همچنین تعداد کاربران آنلاین فیس‌بوک را نزدیک به ۱.۷ میلیارد نفر نشان می‌دهد. این وب‌سایت اطلاعات مورد نیاز خود را از ۲۵۰ منبع مختلف جمع‌آوری کرده و با استفاده از الگوریتمی شخصی‌سازی شده درباره رویداد‌های آنلاین اینترنت حدس‌هایی آگاهانه می‌زند.

دور از انتظار نیست که تمامی ارقامی که روی صفحه این وب‌سایت نمایش داده می‌شوند، درحال تغییر و افزایشند.

برخی از شرکت‌ها مانند نتفلیکس خود آمارشان را منتشر می‌کنند. این شرکت می‌گوید کاربرانش روزانه ۱۲۵ میلیون ساعت فیلم و نمایش تماشا می‌کنند، در نتیجه در هر ثانیه ۱۴۴۷ ساعت برنامه در نتفلیکس نمایش داده می‌شود.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها