منو

رباتی مهربان و اجتماعی برای کمک به کودکان اوتیسمی

یک شرکت آمریکایی برای آموزش مهارت های اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم و حل مشکلات این کودکان یک ربات هوشمند ساخته اند.این ربات می تواند به وسیله نور،لرزش و صدا احساسات کودکان مبتلا به اوتیسم را تحریک کند.

index(4)

اوتیسم یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر میگردد.این بیماری با تاثیر بر روی مغز کودک،رفتارهای اجتماعی و مهارتهای ارتباط برقرار کردن و اجتماعی رادر کودک مختل می کند.

این ربات هوشمند Leka نام دارد وقادر است مهارت های اجتماعی مانند مسائل یادگیری روزانه و تعاملات اجتماعی برنامه ریزی شود و با ضریب اطمینلان بالاتری به کودکان اوتیسمی و همچنین کودکان مبتلا به سندرم دوان و دیگر معلولیت های ذهنی آموزش دهد.از انجا که آموزش این کودکان برای والدین ومربیان وهمچنین کمک به این کودکان از طریق آموزش و پرورش بسیار دشوار است این ربات هوشمند می تواند به تنهایی و در هر زمان با این کودکان در ارتباط باشد.

images(2)

محققان در طی تحقیات اخیر خود در زمینه این بیماری به تاثیر مثبت تکنولوژی در درمان این بیماری پی برده اند و برای ساختن ربات های مختلفی تلاش کرده اند و اکنون ربات Leka توسط محققان امریکایی امکانات بهتر و پیشرفته تری را برای کودکان اوتیسمی دارد.یکی از بارز ترین ویژگی این رب طراحی توپ مانند آن است،به گونه ای که کودک اوتیسمی می تواند از طریق حس لامسه  با این ربات ارتباط بهتری برقرار کند.

index(5)

مسئول فروش شرکت سازنده ربات Leka در باره ویژگی های جدید این ربات گفت: این ربات قادر است مشکلات کودکان مبتلا به اوتیسم را به گونه ای موثر رفع کند.همچنین این ربات هوشمند که Leka نام دارد به گونه ای طراحی شده که در تعاملات اجتماعی لحن نرم و بسیار مهربانی دارد.

دسته بندی ها: سلامت, ویژه

دیدگاه ها