منو

رجیستر کردن گوشی ها باید زودتر اجرا شود

به گزارش ای ماسیس :

در چند ماه گذشته طرح‌هایی برای مقابله با ورود غیرقانونی تلفن‌های همراه هوشمند در کشور مطرح شد که یکی از پر سر و صداترین آن‌ها طرح رجیستر کردن گوشی‌های هوشمند بود.

مجله دیجی کالا – مجید نوردوست: در چند ماه گذشته خبرهای زیادی درباره‌ی مقابله با گوشی‌های قاچاق مخصوصا آیفون شنیده شد. اتفاقاتی که در آن زمان رخ داد موجب توقف فروش گوشی‌های آیفون آن هم به شکل موقتی شد. همین موضوع باعث شد طرح‌هایی برای مقابله با ورود غیرقانونی تلفن‌های همراه هوشمند در کشور مطرح شود که یکی از پر سر و صداترین آن‌ها طرح رجیستر کردن گوشی‌های هوشمند بود.
طرح رجیستر کردن گوشی‌های موبایل باید زودتر اجرا شود

به‌تازگی یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس بار دیگر به طرح رجیستری تلفن‌های همراه هوشمند در کشور اشاره کرد و گفت:” تمام کشورهای پیشرفته‌ی دنیا حتی خط‌های اعتباری خود را رجیستری می‌کنند؛ اما متاسفانه ایران در این زمینه بازار آشفته‌ای دارد.”

حمیدرضا فولادگر از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت:” پس از اجرایی شدن طرح رجیستر کردن گوشی‌های موبایل هر گوشی دیگری که کد رجیستری دریافت نکرده باشد، باید به عنوان کالای قاچاق شناخته شود و از بازار جمع‌آوری شود.”

فولادگر در بخش دیگری از صحبت‌هایش در حمایت از تولیدات داخلی گفت:” طرح رجیستر کردن تلفن‌های همراه هوشمند به منظور حمایت از مصرف کنندگان و جلوگیری از توزیع و فروش اجناس قاچاق و تقلبی صورت می‌گیرد. در حال حاضر سهم بالایی از بازار تلفن‌های همراه هوشمند کشور در اختیار فعالان غیرقانونی این حوزه قرار دارد و اجرای طرح رجیستر کردن گوشی میزان واردات را افزایش می‌دهد که باعث افزایش درآمد گمرک کشور می‌شود. همچنین مردم هم می‌توانند با اطمینان آن‌ها را خریداری کنند.”لینک منبع

دسته بندی ها: منتخب

دیدگاه ها