منو

روسیه می‌خواهد کابل‌های اینترنت زیردریا را قطع کند

ژنرال ۴ ستاره نیروی هوایی، «سِر استورات پیچ» ضمن هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع روسیه به کابل‌های ارتباطاتی زیردریا تاکید کرد انگلیس همراه با ناتو باید اولویت اصلی خود را نظارت بر این کابل‌ها قرار دهند. وبسایت خبرآنلاین: رئیس نیروی دریایی انگلیس هشدار داد روسیه ممکن است ارتباطات جهانی را با قطع کابل‌های اینترنت زیردریا دچار اختلال کند.

ژنرال ۴ ستاره نیروی هوایی، «سِر استورات پیچ» ضمن هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع روسیه به کابل‌های ارتباطاتی زیردریا تاکید کرد انگلیس همراه با ناتو باید اولویت اصلی خود را نظارت بر این کابل‌ها قرار دهند.

رئیس نیروی هوایی انگلیس که در مرکز تحقیقات دفاعی در لندن (RUSI) سخن می‌گفت به مدرن شدن نیروی دریایی روسیه اشاره کرد که علاوه بر تجهیز ناوگان خود به کشتی‌ها و زیردریایی‌های جدید، قابلیت‌های غیرمتعارف و جنگ‌های اطلاعاتی خود را گسترش داده است.

گفته می‌شود ۹۷ درصد از ارتباطات جهانی از طریق کابل‌های کشیده شده زیردریا برقرار شده و روزانه ۱۰ تریلیون نقل و انتقال مالی از این طریق در جهان انجام می‌شود که به خطر افتادن آن، تمامی ارتباطات حال حاضر جهان را مختل خواهد کرد.

پیتر رابرتس، مدیر علوم در مرکز RUSI نیز گفت تمامی ایمیل‌هایی که می‌زنیم، مکالمه‌های تلفنی، یانکداری آنلاین؛ همه و همه از طریق این کابل‌های زیردریایی و نه ماهواره انجام می‌شود. وی تهدید روسیه را نه تنها واقعی دانست، بلکه تاکید کرد روسیه در حال آماده سازی برای ضربه زدن به کابل‌های زیردریا از طریق زیردریایی‌های مدرن خود است.
روسیه می‌خواهد کابل‌های اینترنت زیردریا را قطع کند

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها