منو

رونمایی از بزرگترین تلویزیون OLED ال‌جی

به گزارش ای ماسیس :

شرکت الجی ساعاتی پیش طی روند برگزاری نمایشگاه CEDIA 2016 استرالیا، از بزرگترین تلویزیون OLED خود را با اندازه ۷۷ اینچ رونمایی کرد.

وب سایت فارنت – بهزاد ایزدی فریمانی: شرکت الجی ساعاتی پیش طی روند برگزاری نمایشگاه CEDIA 2016 استرالیا، از بزرگترین تلویزیون OLED خود را با اندازه ۷۷ اینچ رونمایی کرد.
ال‌جی بزرگترین تلویزیون OLED خود را با اندازه ۷۷ اینچ و قیمت ۲۰ هزار دلار معرفی کرد

بدون شک ال‌جی به جمله معروف اندازه نمایشگر مهم نیست، بلکه تنها محتویات نمایش داده شده اهمیت دارد، معتقد نیست، زیرا ساعاتی پیش از بزرگ‌ترین تلویزیون OLED خود با اندازه ۷۷ اینچ در نمایشگاه CEDIA 2016 رونمایی کرد.

قبل از پرداختن به قابلیت‌های این تلویزیون، بایستی یادآور شویم که OLED مخفف Orgaing Light-Emitting Diode بوده و به زبان ساده توسط مواد آلی یا ارگانیک تولید شده است. مزیت OLED در برابر LED در اینجا باریک‌تر، کوچک‌تر و انعطاف‌پذیرتر بودن آن است که باعث شده بتوان از آن‌ها به عنوان پیکسل‌های جداگانه بهره برد و به طور کلی پنل‌های LCD را کنار گذاشت.

ال‌جی بزرگترین تلویزیون OLED خود را با اندازه ۷۷ اینچ و قیمت ۲۰ هزار دلار معرفی کرد

البته جدیدترین شاهکار ال‌جی، صفحه‌نمایش OLED با وضوح تصویر ۴K داشته و رنگ‌های جسورانه و زنده، کنتراست شگفت‌انگیز و جزییات خیره‌کننده را تقریباً از هر زاویه دید میسر می‌کند. البته ناگفته نماند که هرچند این تلویزیون لقب بزرگ‌ترین تلویزیون جهان را یدک نمی‌کشد، با این حال بزرگ‌ترین پنل ساخته شده با فناوری OLED از سوی این شرکت کره‌ای محسوب می‌شود که البته با قیمت ۲۰ هزار دلاری به بازار عرضه خواهد شد که یقیناً برای استفاده در هر نوع خانه‌ای مناسب نیست.

ال‌جی تلویزیون‌های جدید خود تحت برند Signature را برای اولین بار در CES 2016 رونمایی کرد. این محصولات شامل پنل های نیمه شفاف هستند که تمامی قطعات سخت افزاری و اسپیکرها درون پایه جاسازی شده است. اوال‌ای‌دی ۷۷ اینچی جدید ال‌جی نیز از این قاعده مستثنا نبوده به طوری که اسپیکر و مابقی تجهیزات درون پایه آن جاسازی شده است.

ال‌جی بزرگترین تلویزیون OLED خود را با اندازه ۷۷ اینچ و قیمت ۲۰ هزار دلار معرفی کرد

البته شرکت کره‌ای برای خریداران این محصول یک کارت اعتباری امریکن اکسپرس ۲۰۰ دلاری، یک تبلت LG G Pad و کارت مراسم ویژه این شرکت که در موعد نامعلومی برگزاری خواهد شد، در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد در حالی که اکثر تولیدکننده تلویزیون در جهان بر روی افزایش نور پس زمینه و روشنایی محصولات خود متمرکز شده‌اند، ال‌جی معتقد است که کنتراست بالاتر، تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌کند و این همان نقطه قوت پنل های OLED است.

عمق رنگ مشکی در صفحه‌های نمایش یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها محسوب می‌شود و باعث ایجاد کنتراست عالی و تجربه جذابی می‌شود. در پایان نیز بایستی متذکر شویم، این تلویزیون از هر دو فناوری HDR10 و Dolby Vision برای نمایش گستره بیشتری از رنگ‌ها پشتیبانی می‌کند.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها