منو

رونمایی از خودروی هیدروژنی مفهومی لکسوز

رونمایی از خودروی هیدروژنی مفهومی لکسوز

لکسوز از کانسپت هیدروژنی لوکس جدید خود با نام LF-FC به عنوان پیش نمایشی از نسل جدید LS رونمایی کرد.لکسوز

در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۵ لکسوز از آخرین خودروی مفهومی خود LF-FC پرده برداری کرد، سالن خودروهای لوکس این شرکت چشم اندازی از برنامه های آینده لکسوز ارائه می دهد، استایلی که نمایانگر نسل آینده ال اس و خودروهای هیدروژنی پیل سوختی (Hydrogen Fuel Cell Vehicles) است.

خودرو پیل سوختی (FCV) یا خودرو الکتریکی پیل سوختی (FCEV) یک نوع خودرواست که انرژی مورد نیاز برای حرکت خود را از جریان الکتریسیته ایجاد شده توسط یک پیل سوختی بدست میاورد. اولین خودرو مدرن پیل سوختی یک تراکتور بود که در حدود سال ۱۳۳۸ خورشیدی توسط یک شرکت تراکتور سازی آمریکایی تولید شد.

این خودروی تهاجمی شکل چهار در، از یک پنجره مشبک دوکی شکل اغراق آمیز در جلو بهره می برد، که از کانسپت

LF-LC Coupe الهام گرفته شده است، نمای جلو به عقب زاویه دار با کناره های خمیده دار دارد در حالی که پشت آن دارای چراغ های دم مانند چنگک دار است. این اساسا با مدل کنونی ینی لکسوز ال اس سه ساله متفاوت است ولی این گفته شده این کانسپت از دیزاین و تکنولوژی آینده کمپانی برای پرچم داران سدانش پرده برداری می کند و ممکن است تا دو یا سه سال وارد خط تولید نشود. اما در زیر پوست خودرو آینده نگرانه تر نیز عمل شده، این کاسنپت از توان رسانی هیدروژنی پیل سوختی بهره می برد و به عنوان چهار چرخ متحرک نیز عمل می کند.

البته بیشتر گشتاور در عقب پخش می شود اما دو موتور الکتریکی در اکسل جلو به توسعه گشتاور در این قسمت در موارد لازم کمک می کنند، این سیستم با خودروی پیل سوختی “تویوتا میرای” متفاوت است پس انتظار عملکرد بهتری از آن می توان داشت.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها