منو

رونمایی هیوندای از هیولای آفرود سانتافه

به گزارش ای ماسیس :

این خودروساز کره‌ای که با مدل‌های ویژه غیرعادی از محصولاتش برای SEMA مشهور شده، امسال نیز با یک نسخه آفرود افراطی برای سانتافه کار خود را آغاز می‌کند.

وب سایت پدال – مسعود انیس حسینی: هیوندای معرفی کانسپت‌های ویژه خود برای نمایشگاه SEMA را از همین الان شروع کرده است. این خودروساز کره‌ای که با مدل‌های ویژه غیرعادی از محصولاتش برای SEMA مشهور شده، امسال نیز با یک نسخه آفرود افراطی برای سانتافه کار خود را آغاز می‌کند.

رونمایی هیوندای از هیولای آفرود سانتافه قبل از نمایشگاه SEMA
همانند دیگر کانسپت‌های فانتزی هیوندای برای SEMA، این خودروها نیز با همکاری یک کارگاه کارکُشته در زمینه پرفورمنس ساخته می‌شوند. تعجبی هم ندارد که پشت این غول عجیب و غریب، نامی همچون «راک‌استار گاراژ» قرار گرفته است.

رونمایی هیوندای از هیولای آفرود سانتافه قبل از نمایشگاه SEMA
هیوندای توسان، محصول قبلی گاراژ راک استار

هیوندای هنوز در مورد اعلام ویژگی‌های فنی این خودرو تردید دارد، ولی در عین حال، یک لیست بلند از اصلاحاتی عملکردی انجام‌گرفته توسط راک‌استار منتشر کرده است. در میان تغییرات عمده صورت گرفته برای موتور ۳.۳ لیتری V-6، عناصری چون یک سوپاپ هوای اختصاصی، سیستم خنک‌کننده ارتقا یافته «میشیموتو» و یک سیستم اگزوز سفارشی دیده می‌شود. از آنجایی که این خودرو برای SEMA آماده می‌شود، این موتور ۳.۳ لیتری با یک سیستم «نیتروس» همراه است که احتمالاً با افزایش ناگهانی قدرت، ارتفاعات را به لرزه خواهد انداخت.

این سانتافه بر روی یک نسخه اصلاح شده آفرود از سیستم تعلیق با استفاده از سخت‌افزارهای شرکت «کینگز» سوار شده است. برای تکمیل ویژگی‌های ظاهری، تایرهای ۳۵ اینچی «میکی تامپسون باجا کلاوز» بر روی چرخ‌های ۱۷ اینچی بِدلاک KMC پیچیده شده‌اند. در طراحی ظاهری سانتافه نیز از تجهیزاتی چون یک سیستم روشنایی گسترده، صفحات ضربه‌گیر زیر بدنه و باربند مخصوص سقفی کمک گرفته شده است.

احتمالاً با نزدیک شدن به روزهای معرفی این سانتافه آفرود در نمایشگاه SEMA، جزئیات بیشتری در ارتباط با آن منتشر خواهد شد.لینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

دیدگاه ها