منو

ساخت ربات همه کاره BIG_i

به تازگی رباتی ساخته شده است که ظاهری شبیه به سطل زباله دارد و دارای امکانات مختلفی مانند شناسایی چهره افراد،دستور صوتی و تعامل با دیگر ابزار هوشمند می باشد.این ربات همه کاره BIG_i نام داردو دارای توانمندی های بسیاری است. .

index(4)

NXROBOشرکت سازنده این ربات به جای ظاهر این ربات به فکر ارتقا و توانمندی های این ربات بوده است و همچنین این شرکت سیستم عاملی اختصاصی برای آن طراحی کرده است و میتوان به این ربات آموزش داد تا امور مختلفی را با دستورات صوتی و بصری انجام دهد.

این ربات بسیار هوشمند است به طوری که اگر مالک خود را در حال لمس یک میوه نشسته ببیند به او یادآوری میکند که دستانش را بشوید.این ربات ۱۲ کیلویی کوتاه قد است و از دوربین رنگی با دقت ۷۲۰p و سیستم بصری سه بعدی استفاده میکند و با فناوری وای _فای،بلوتوث و مادون قرمز سازگاری دارد و عمر باتری آن ۵ساعت است و با کاهش شارژ، ربات به طور خودکار برای شارژ خود اقدام میکند.

index(5)

این ربات همه کاره را میتوان با توجه به رفع نیاز ها ی کاربر برنامه ریزی کرد و میتوان به عنوان معلم کودکان از آن استفاده کرد تا پس از اتصال به اینترنت و دسترسی به دایرالمعارف های انلاین به کودکان برای انجام تکالیف درسی کمک کند.این ربات را میتوان برای بازی و سرگرمی نیز استفاده کرد.این ربات قادر است با انسانها قایم باشک بازی کند و برقصد.می توان آن را به منشی شخصی تبدیل کرد از طریق پاسخ دادن به تماس های تلفنی،برنامه ریزی قرار های ملاقات و یاداوری انجام امور ضروری.این ربات دارای توانایی حرکتی خوبی است و قادر است موانع محیطی را شناسایی کند. شرکت سازنده یک فروشگاه،برنامه انلاین برای کاربران این ربات طراحی کرده تا با نصب این برنامه ها بر روی گوشی هوشمند  بتوان این ربات را هر چه بیشتر شخصی سازی کرد. قیمت این ربات که اواخر سال ۲۰۱۶ به بازار می اید حدود هزار دلار خواهد بود.

 

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها