منو

سریعترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶

به گزارش ای ماسیس :

در این مقاله قصد داریم ۱۰تا از سریع‌ترین خودروهای جهان را برای شما معرفی کنیم که مدت زمان زیادی از معرفی آنان نمی‌گذرد و یا اینکه با سرعت بسیار بالای خود، همچنان جای تقدیر و تشکرهای بسیار دارند.

وب‌سایت خودرو بانک: در دنیای خودرو چندین فاکتور هستند که به خودرو هویت می‌بخشند و باعث شهرت بالای آنان می‌شود، یکی با مصرف سوخت پایین خود معروف می‌شود، یکی با جثه بزرگش، یکی با قدرت موتور بالایش و یکی هم با سرعت بالای خود می‌‌تواند در دنیای خودرو اسم و رسمی برای خود دست و پا کند، حال در این مقاله قصد داریم ۱۰تا از سریع‌ترین خودروهای جهان را برای شما معرفی کنیم که مدت زمان زیادی از معرفی آنان نمی‌گذرد و یا اینکه با سرعت بسیار بالای خود، همچنان جای تقدیر و تشکرهای بسیار دارند.
۱- بوگاتی شیرون با سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت
بوگاتی شیرون، جدیدترین پرچم دار کمپانی خودروسازی بوگاتی که در سال جاری میلادی به طور رسمی رونمایی شد، برای بدست آوردن چنین سرعتی از یک پیشرانه ۸ لیتری شانزده سیلندر Wشکل سود می‌برد که در حداکثر کارایی خود می‌تواند قدرتی ۱۵۰۰ اسب بخاری تولید کند.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۲- کونیخ زگ رگرا با سرعت حدودا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت
قدرت تولیدی این اتومبیل در قدم اول از پیشرانه‌ای ۵ لیتری هشت سیلندر V شکل از خانواده موتورهای BiTurbo که توسط ۳ پیشرانه الکتریکی قدرتمند حمایت می‌شود، تامین خواهد شد. پیشرانه محرک ذکر شده در کنار سه موتور الکتریکی هم حداکثر قدرتی ۱۵۰۰ اسب بخاری و گشتاوری ۲۰۰۰ نیوتن متری تولید می‌کند که با انتقال نیروی مورد نظر توسط سیستم کلاچ هیدرولیکی به خروجی، می‌توان شاهد شتابی صفر تا صد ۲.۸ ثانیه‌ای برای آن هم بود.
دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016


۳- زنوو TS1 با سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت
با تایید شرکت زنوو، بر روی این خودرو از یک پیشرانه ۵.۹ لیتری هشت سیلندر استفاده شده است که می‌تواند نیرویی معادل ۱۰۸۵ اسب بخار تولید کند، نیرویی که در خروجی تبدیل به حداکثر سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت شده است.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۴- نوبل M600 با سرعت ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت

در اولین خودروی نوبل، از پیشرانه هوندا برای تولید نیروی محرک استفاده شده بود، اما قدرت نوبل M600 از سوی موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر BiTurbo تامین می‌شود که نیروی ۶۵۰ اسب بخاری آن توسط دو جعبه دنده‌ متفاوت دستی و اتوماتیک به خروجی ارسال می‌شود.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۵- فراری F12tdf با سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت

نسبت به مدل استاندارد F12، فراری تغییرات زیادی را بر روی قلب تپنده این اتومبیل، یعنی پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶۲۶۲ سی سی V شکل آن انجام داده و موجب افزایش قدرت تولیدی آن تا ۷۸۰ اسب بخار (۵۷۴ کیلووات) و گشتاور تولیدی آن هم تا ۷۰۵ نیوتن متر شده که به ترتیب افزایش قدرتی ۴۰ اسب بخاری و ۱۵ نیوتن متری را تجربه کرده‌اند.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۶- کیتینگ بیروس با سرعت حدودا ۴۱۸ کیلومتر بر ساعت

این خودرو که در نگاه اول به نظر می‌رسد همچنان یک خودروی کانسپت باشد، طبق گفته های شرکت سازنده‌اش قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی با یک پیشرانه حدودا ۲۰۰۰ اسب بخاری به بازار عرضه شود، هرچند تاکنون نسخه نهایی آن برای عرضه در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی رسمی نشده است.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۷- SSC تواتارا با سرعت ۴۴۴ کیلومتر بر ساعت
ترکیبی از چند خودرو، شاید بهترین توصیف برای این خودروی کانسپت باشد. نسخه بروزرسانی شده این ماشین در سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شد و تا به اینجای کار پیشرانه مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است، ولی گفته شده به سرعتی ۴۴۴ کیلومتر بر ساعتی دست پیدا خواهد کرد.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۸- هنسی ونوم GT با سرعت ۴۳۴ کیلومتر بر ساعت
هنسی ونوم GT، یکی از سریع‌ترین خودروهای حال حاضر جهان است که در سینه خود از پیشرانه‌ای ۷ لیتری هشت سیلندر توربو دوقلو BiTurbo سود می‌برد که حالا با بروزرسانی‌های همه جانبه می‌تواند قدرتی ۱۴۵۱ اسب بخاری و گشتاوری ۱۷۴۵ نیوتن متری تولید کند تا در عمل تبدیل به شتاب صفر تا صد حدودا ۲.۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی ۴۳۴ کیلومتر بر ساعتی شود.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۹- بوگاتی ویرون سوپر اسپرت با سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت
بخش قدرتی این خودرو از پیشرانه هشت لیتری ۱۶ سیلندر W شکل تشکیل شده که قدرت ۱۲۰۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۱۵۰۰ نیوتن‌متری را در ۳۰۰۰ الی ۵۰۰۰ دور بر دقیقه به این موتور اعطا می‌کند، قدرت و گشتاور بی‌نظیری که موجب شتاب صفر تا صد ۲.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت می‌شود.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016

۱۰- لامبورگینی سنتنریو با سرعتی بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت

در زیر کاپوت این هیولا، هیولایی دیگر ۱۲ سیلندر آرام گرفته که می‌تواند از حجمی ۶.۵ لیتری، به صورت تنفس طبیعی حداکثر ۷۷۰ اسب بخار قدرت را استخراج کند که در عمل موجب شتاب صفر تا صد ۲.۸ ثانیه‌ای شده است. گفته شده که شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتری سنتناریو هم در ۲۳.۵ ثانیه پر شده و می‌تواند به حداکثر سرعتی۳۵۰ کیلومتر بر ساعتی دست پیدا کند.

دهگانه سریعترین خودروهای جهان در سال 2016لینک منبع

دسته بندی ها: دنیای خودرو

دیدگاه ها