منو

شکایتی تازه از «گوگل» در راه است

به گزارش ای ماسیس :

ماجرای درگیری گوگل با اتحادیه اروپا تمامی ندارد. شکایتی تازه از گوگل در راه است.

وب سایت جی اس ام – امین بهره‌مند: ماجرای درگیری گوگل با اتحادیه اروپا تمامی ندارد. شکایتی تازه از گوگل در راه است.
گوگل و شکایتی تازه از سوی اتحادیه اروپا

آلفابت و اتحادیه اروپا مدتی‌ است که در مجامع قضایی با یکدیگر درگیر هستند. اتحادیه اروپا تا به حال چندین شکایت در مورد انحصارطلبی گوگل انجام داده است. این اتحادیه با ادعاهایی مبنی بر اینکه گوگل تبلیغات رقبای خود را در برخی وب‌سایت‌ها نمایش نمی‌دهد، شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی را مجبور به نصب اپلیکیشن‌های خاص خود می‌کند و اینکه برای مشتریان تبلیغاتی خود شرایط را برای مهاجرت به سیستم‌های تبلیغاتی دیگر دشوار می‌کند، شکایت‌هایی را مطرح کرده‌ است.

جدیدترین شکایت اتحادیه اروپا به این خاطر است که گوگل با بوجود آوردن انگیزه‌های مالی برای شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی، آن‌ها را ترغیب به نصب Google Search به صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌هایشان می‌کند.

به گزارش رویترز که توانسته است به متن شکایت اتحادیه اروپا از گوگل دست پیدا کند، این اتحادیه از دادگاه خواسته است که گوگل را از اهدای سودهای مالی به شرکت‌ها برای نصب گوگل سرچ بر روی دستگاه‌های اندرویدی، منع کند. دلیل قانونی اتحادیه اروپا برای این درخواست آن است که این اقدام گوگل می‌تواند برای فعالیت مفید سایر شرکت‌ها آسیب‌‌زننده باشد. این ادعا بر پایه قانون رقابت اروپایی مطرح شده است که شرکت‌ها را از انحصارطلبی‌ و جلوگیری از رشد خلاقیت‌ها منع می‌کند.

اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است که گوگل را از پرداخت سودهای مالی برای تشویق آن‌ها به پیش نصب گوگل سرچ به صورت اختصاصی منع کند.

این دادخواست که بیش از ۱۵۰ صفحه است، هفته گذشته برای شاکیان فرستاده شده است تا بازخوردهای آنان را دریافت کند. گوگل پیش از این در ماه آپریل نسخه کپی از دادخواستی دریافت کرده بود که در آن اتحادیه اروپا این شرکت را به سواستفاده از فراگیری سیستم‌عامل اندروید برای نابود کردن رقیبان متهم کرده بود.

گوگل نیز درباره این شکایت گفته است: «ما به دنبال راهی هستیم که به کمیسیون اروپا نشان دهیم اندروید به گونه‌ای طراحی شده است که هم برای مشتریان و هم برای رقبا مناسب باشد و از هرگونه خلاقیت و نوآوری نیز حمایت می‌کنیم.»

باید دید آیا اتحادیه اروپا می‌تواند شکایت خود را به جایی برساند یا خیر.لینک منبع

دسته بندی ها: ویژه

دیدگاه ها