منو

صدا را به جای گوش با موی سرتان حس کنید

به گزارش ای ماسیس :

شرکت فوجیتسو در نمایشگاه CEATEC از دستگاهی به نام Ontenna رونمایی کرد. این دستگاه قرار است به افرادی که مشکل شنوایی دارند کمک کند اما از راهی اساسا متفاوت.

مجله دیجی کالا – اسماعیل دلخموش: شرکت فوجیتسو در نمایشگاه CEATEC از دستگاهی به نام Ontenna رونمایی کرد. این دستگاه قرار است به افرادی که مشکل شنوایی دارند کمک کند اما از راهی اساسا متفاوت.

Ontenna وسیله‌ای است که مثل نوعی سنجاق سر است، این وسیله به موهای سر وصل می‌شود و فرد به جای استفاده از گوش‌هایش‌ برای شنیدن از موهایش استفاده می‌کند. اما چطور؟ ایده پشت این قضیه از این قرار است که صدا از خلال موها و از طریق لرزش منتقل می‌شود. بنابراین کسی که از این وسیله استفاده می‌کند در واقع نمی‌شنود بلکه صدا را حس می‌کند.

با این وسیله جدید صدا را به جای گوش با موی سرتان حس کنید

شرکت فوجیتسو معتقد است همانطور که گربه‌ها از طریق سبیل‌شان‌ جریان باد را حس میکنند انسان هم با استفاده از وسایلی شبیه Ontenna می‌تواند صدا را حس کند. انتقال صدا از طریق لرزش پیش از این هم با هدفون‌هایی که صدا را از طریق استخوان منتقل می‌کردند رخ داده بود. اما حال انتقال از طریق مو به کل اتفاقی جدید است. فوجیتسو قصد داشت ابتدا این دستگاه را طوری بسازد که صدا از طریق پوست منتقل شود اما قرار گرفتن دستگاه بر روی پوست برای بسیاری حس ناخوشایندی ایجاد می‌کرد.

راه دیگر این بود که این وسیله بر روی لباس قرار بگیرد اما لباس‌ها ارتعاشات را کاملا تضعیف می‌کردند. به هر حال نهایتا موهای سر انتخاب شد که بسیار حساس‌اند و می‌توانند به خوبی ارتعاشات را منتقل کنند. گرچه انتخاب موی سر هم مشکلات خودش را دارد. قطعا افرادی که کم مو هستند، موی‌شان کوتاه است یا اساسا مویی ندارند در استفاده از این تکنولوژی با مشکل روبرو خواهند شد.لینک منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها