منو

عملکرد سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند

عملکرد سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند

سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند برای چراغ های منزل از راه دور به شکل انعطاف پذیری انجام می شود. در این سیستم برنامه هایی ساده برای مدیریت انرژی در نظر گرفته شده که متناسب با نیاز کاربران و ساکنین ساختمان طراحی شده اند. سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند متشکل از اجزای مدولار است که امکان تنظیم برنامه را نیز در اختیار ساکنین قرار می دهد.

وجود قسمت Softwiring در بخش پانل، برای ایجاد گروه بندی و بخش بندی در ساختمان استفاده می شود. همچنین برای اضافه کردن اتوماسیون، کاربران می توانند به از TimeClock به گزینه های ON یا OFF دسترسی داشته باشند. سطوح مختلف از A1 و A2 و … برای کنترل سیستم روشنایی از چند کیلومتری استفاده می شود.

  • ویژگی ها و مزایای سیستم الکتریکال و روشنایی هوشمند

از ویژگی های بارز سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند می توان به سادگی کاربرد و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد. از سوی دیگر هزینه ها به شدت کاهش می یابد. مدارهایی که در سیستم قرار می گیرند برای کنترل مشترک و تغییرات طرح ساختمان بدون نیاز به سیم کشی مجدد استفاده می شوند.

وجود سیستم اعلام هشدار در زمان وجود خطر ساکنین ساختمان را آگاه می سازد. شرکت های سازنده تلاش زیادی کرده اند تا مدیریت سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند را تا حد زیادی ساده کنند.

سیستم روشنایی هوشمند شامل چندین بخش است که عبارتند از: اتاق پست پاساژ، اتاق ترانس، بانک خازنی، تابلوهای اصلی و سوئیچهای اصلی، تابلوهای فرعی توزیع، تابلوهای توزیع برق نرمال و اضطراری طبقات، تابلوها کنترل و فرمان هواسازها و دیگر تجهیزات و تابلوهای روشنائی محوطه.

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند از طریق دریافت کنتاکت، قابلیت اتصال به تمامی این تابلوها را دارد که از طریق VFC های خشک، امکان روشن و خاموش کردن هر نوع کنتاکتوری و داشتن وضعیت خطا و عملکرد هر نوع کنتاکتور یا وسیله قدرتی که بتواند وضعیت خود را بصورت کنتاکت خشک اعلان کند، وجود دارد. در نتیجه کاربران می توانند به شکل دو طرفه از سیستم استفاده کنند.

از سوی دیگر در سیستم الکتریکال و روشنائی هوشمند نرم افزارهایی وجود دارد که امکان مدیریت کلان را در شرایط مختلف فراهم می کند. ابزاری برای اعمال مدیریت کلان در شرایط مختلف تبدیل می شودکه نمونه آن روشن و خاموش کردن چراغ های طبقات با برنامه زمانی و یا به صورت مستقیم توسط اپراتور است.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها