منو

قابلیت های تلویزیون های هوشمند

قابلیت های تلویزیون های هوشمند

زمانی که از تلویزیون های هوشمند نام برده می‎شود، در ذهن تلویزیونهایی ترسیم می‎شود که به شکل لمسی و قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشند. شاید تاکنون تاریخچه ساخت اولین تلویزیون اسمارت را نخوانده باشید. تلویزیون های هوشمند اولیه به شکل امروزی نبودند. اولین بار در سال ۱۹۹۴ نسل اول تلویزیون های هوشمند وارد بازار شد. این تلویزیونها قادر بودند با استفاده سیستم پردازش داده ها شبکه ها را بصورت ابتدایی در اختیار کاربران قرار دهند.

اما در نسل جدید کاربران می‎توانند با فشار تنها یک دکمه، دانلود خودکار  را بر روی تلویزیون خود فعال کنند. این تلویزیونها قادر به پردازش داده ها نیز هستند. تولیدکنندگان تلویزیون های هوشمند اعلام کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۶، غالب تلویزیونها، هوشمند خواهند بود.

  • صفحه نمایش در تلویزیونهای هوشمند

صفحه نمایش در تلویزیون های هوشمند با قابلیت اینترنت و یک باکس تنظیمات در بالای صفحه است. این نوع تلویزیون قابلیت محاسبات پیشرفته را نیز دارد و می‎تواند کار ماشین حساب را بر عهده برگیرد. سامانه اطلاعاتی و یا سیستم کامپیوتری در تلویزیون های هوشمند بصورت یکپارچه بوده و به کاربر اجازه نصب برنامه های کاربردی را می‎دهد. سیستم عامل این نوع تلویزیونها، شباهت زیادی به سیستم عامل تلفن های همراه دارد که برای توسعه نرم افزارها دارای یک پلت فرم است.وجود کیت نرم افزار عمومی توسعه (SDK) و یا کیت توسعه بومی (NDK) به گونه ای است که کاربر می‎توان به واسطه آن برنامه های جدید را دانلود، نصب و یا حذف کند. SDK کاربر را قادر می‎کند تا نرم افزارهای تعاملی را نیز بر روی دستگاه نصب کند.از دیگر قابلیت های این تلویزیون های هوشمند می‎توان به امکان ذخیره تصاویر، فیلم، موسیقی و … اشاره کرد. امکان بازی های آنلاین توسط تلویزیون و اتصال به شبکه ذخیره سازی (NAS)، و یا از طریق iTunes، از دیگر قابلیت های تلویزیون های هوشمند می‎باشد. این نوع تلویزیون به نوعی توانایی برعهده گرفتن چندین مسئولیت را دارد از جمله نصب شبکه های اجتماعی و استفاده از آن به عنوان تلفن همراه، نصب برنامه های کاربر و جایگزین شدن به جای کامپیوترهای خانگی، ذخیره فیلم ها و انجام مسئولیت یک دستگاه DVD و … . علاوه بر این، تلویزیون های هوشمند امکان دسترسی کاربران به شبکه هایی از قبیل یوتیوب را فراهم می‎کنند که این یک تحول عظیم در عرصه تولید لوازم خانگی اسمارت است.

دسته بندی ها: تکنولوووژی, ویژه

دیدگاه ها