منو

قابلیت های کتری های هوشمند

قابلیت های کتری های هوشمند

دم کردن چای و نوشیدن یک لیوان آن باعث رفع خستگی می شود. اما همیشه فرصت کافی برای دم کردن یک لیوان چای نیست. بنابراین سازندگان کتری ها راه چاره این مشکل را اندیشیده اند و با طراحی کتری های اسمارت در تلاشند تا استفاده از این وسیله را تا حد امکان راحت تر کنند. بطوری که در سال ۲۰۱۳ اعلام شد که اخرا کتری وارد بازار شده که به کاربر اجازه می دهد تا آن را پر آب کرده و بر روی اجاق گاز قرار دهد. زمانی که آب کتری جوش می خورد، بدون نیاز به حرکت، کاربر از آن اطلاع پیدا می کند و می تواند برای دم کردن چای وارد آشپزخانه شود.

کتری های هوشمند.jpg1

کتری های هوشمند از فولا ضد زنگ ساخته که در درون آن سنسورهای تعبیه می شوند و به کاربر می گوید که چه مقدار آب در کتری باقی مانده است. از سوی دیگر با استفاده از تنظیماتی که بر روی کتری انجام می شود اجازه نقطه جوش را نیز معین می کند. برای مثال امکان تعیین نقطه بین ۲۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد (۲۱۲ فارنهایت به ۶۸) مشخص شده که کاربر براساس زمان خود درجه سانتیگراد را انتخاب می کند. از دیگر ویژگی های این کتری، نگهداشتن آب گرم است. زمانی کاربر در خواب است، می تواند تنظیمات کتری های هوشمند را به گونه ای مدیریت کند که تا زمان بیداری، آب کتری گرم بماند.

مدل های قدیمی تر کتری های هوشمند بر روی یک پایه مربعی شکل قرار می گرفتند که وظیفه کنترل درجه حرارت آب و برق را بر عهده داشت. این در حالی است که مدل های جدید کتری های هوشمند به صورت استوانه ای هستند و هیچ دکمه روشن یا خاموشی بر روی آنها وجود ندارد. بلکه تمامی تنظیمات آنها از طریق گوشی های همراه انجام می شود.

این کار به لطف شبکه وای فای انجام می شود که تمامی هشدارهای مربوط به وضعیت درجه حرارت و هشدارهای سطح آب را گزارش می دهد. از این طریق می توان از راه دور کتری های هوشمند را کنترل کرد. صدای زنگ در صبح نیز از دیگر امکانات کتری های هوشمند می باشد.

دسته بندی ها: زندگی نو

دیدگاه ها

 • ارسال شده: ۲۸ اردیبهشت ۹۵ ۰۹:۲۲

  محمد

  In kettel ro az koja bekharam ?
  • ارسال شده: ۲۸ اردیبهشت ۹۵ ۱۲:۳۱

   محمد

   شما میتونین تو اینترنت سرچ بزنین واز فروشگاه های معتبر سفارش بدیند