منو

قبرستان زباله های فضایی در دل اقیانوس آرام

ناسا قبرستانی برای فضاپیماها دارد. این سازمان ماهواره های از کار افتاده را در نقطه ای دور افتاده در اقیانوس آرام مدفون می کند. این منطقه کهPoint Nemo(به معنای هیچ کس) نام دارد، ۱۶۰۰مایل از هر نقطه ای با خشکی فاصله دارد. از سال ۱۹۷۱ تاکنون بقایای بیش از ۲۶۰ فضاپیما یا ماهواره در آنجا مدفون شده که بیشتر آنها به روسیه تعلق دارند.

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: قبرستان زباله های فضایی در نقطه ای در جنوب اقیانوس آرام قرار دارد. در این نقطه بیش از ۲۶۰ زباله فضایی مدفون شده اند.
قبرستان زباله های فضایی در دل اقیانوس آرام

به نقل از آسوشیتدپرس، ناسا قبرستانی برای فضاپیماها دارد. این سازمان ماهواره های از کار افتاده را در نقطه ای دور افتاده در اقیانوس آرام مدفون می کند. این منطقه کهPoint Nemo(به معنای هیچ کس) نام دارد، ۱۶۰۰مایل از هر نقطه ای با خشکی فاصله دارد. از سال ۱۹۷۱ تاکنون بقایای بیش از ۲۶۰ فضاپیما یا ماهواره در آنجا مدفون شده که بیشتر آنها به روسیه تعلق دارند.

این روند از تجمع زباله های خطرناک فضایی در مدار زمین نیز جلوگیری می کند. ماهواره های کوچکتر در مسیر خروج از مدار می سوزند اما قطعات بزرگتر به سطح زمین می رسند. برای اجتناب از برخورد آنها با مناطق پرجمعیت، مهندسان و کارشناسان آنها را به نقطه ای نزدیک اقیانوس ها می رسانند.

این قبرستان در جنوب اقیانوس آرام و بین استرالیا، نیوزلند و آمریکای جنوبی قرار گرفته است. به دلیل امواج های اقیانوسی و کمبود مواد مغذی در آب در این منطقه ماهی های زیادی زندگی نمی کنند.

یک موشک اسپیس ایکس، چند فضاپیمای باری سازمان فضایی اروپا، بیش از ۱۴۰ فضاپیمای تامین ذخایر روسی و یک ایستگاه فضاییMIR از جمله زباله های مدفون در این قبرستان هستند.

تخمین زده می شود حدود ۱۷۰ میلیون زباله فضایی در مدار زمین وجود دارد. اما تاکنون فقط ۲۲ هزار زباله ردیابی شده اند.

منبع

دسته بندی ها: تکنولوووژی

دیدگاه ها